10.9.2020 - XTERRA CZECH

V rámci světového poháru a MČR v terénním triatlonu se odehrál závod žactva v duatlonu i další doprovodné krosové běhy. Paradoxně nedělní ráno bylo, co se týká počasí, to nejméně přívětivé a ranní déšť přinutil z důvodu bezpečnosti změnit duatlon na běh. Nakonec se vše podařilo vykomunikovat a na upravených tratích se u Křišťanovického rybníka konal krásný, technický, bezpečný a hlavně spravedlivý duatlon. Medailisté, a že jsme jich neměli málo, si odváží z deštivé Šumavy stejné medaile jako měli i ti nejlepší xterráci na světě.
V nejmladších kategoriích, ve kterých závodníci jen běželi, nejvíce zazářila Veronika Křížová. Na 500 m dlouhé trati doběhla i mezi chlapci druhá a v dívenkách do 7 let jasně vyhrála. Pro bronz si doběhl i její mladší bratr Péťa a třetím, taktéž bronzovým medailistou, se stal Jakub Hubáček.
Výsledky zde

Další se ke společnému, už duatlonovému (0,5-1,5-0,5), startu postavily kategorie 8-9 a 10-11 let. Skvělý výkon předvedl suverénní vítěz Adam Šiška (8-9 let). O kategorii výše bral stříbro Ondra Hubáček. Hodně zklamaný byl z pátého místa Václav Šoula, spokojený z osmého místa byl David Kříž.
Ve druhé vlně odstartovali naráz mladší a starší žáci (1-3-1). Už od startu vévodil celému poli Jakub Homola, který nenechal nikoho na pochybách, kdo je tady favoritem a s přesvědčivým náskokem a v poklidu vyhrál a obhájil svůj loňský triumf z Plzně. Třetí místo před oddílovým kolegou Ondřejem Lemberkou uhájil ve finiši Jan Žirovnický. Mladší žáky ovládl Ondřej Kozojed, svou bravurní horskou cyklistiku zúročil Matěj Homola a získal bronz. Naopak pád vyřadil z boje o medaile Matějova věčného soupeře a kamaráda Jana Lemberku. Pro opakovaný defekt vzdal závod Matěj Šiška. V žákyních si bronz vybojovala jediná naše statečná Kateřina Dvořáková.

Po důležitém vítězství, si už s pocitem, že má splněno, zaběhl Jakub Homola i následující běh na 5 km. Tento opět ovládl a doufáme, že svou neporazitelnost, která trvá již 7 závodů udrží i příští týden v Karlových Varech kde se bude odehrávat SP i další díl ČP, kde budeme opět v plné síle.