15.9.2020 - City Triathlon Karlovy Vary 2020

Obrázek
Do Karlových Varů se letos sjela největší světová esa, jimž dělali předehru i naši borci, kteří v rámci Českého poháru ukázali dobrou formu. Robert Kostlán a Jakub Homola ukončili neporazitelnost lídrů svých kategorií, a tak jediným, kdo v celém seriálu drží toto výsostné postavení, je Ondřej Kozojed.
Páteční pohár opět vítězně započal Adam Šiška (8-9 let), excelentní formu a zasloužený bronz bral namotivovaný a na závod se těšící Ondřej Hubáček (10-11 let). V závodě se statečně prali se studenou vodou a početným startovním polem i Denisa Stuchlíková, Alžběta Šoulová, Vašek Šoula a pohárový premiant Jakub Hubáček.

V mladších žácích udržel svou výjimečnou neporazitelnost famózní Ondřej Kozojed s novou taktikou. Ondra, jako jeden z mála, využil při plavání povolený neopren a hned v úvodu na nic nečekal a zkusil bojovat proti početné a výrazně spolupracující skupině pronásledovatelů. Ačkoli mu do běhu už nezbylo moc sil, tak svůj náskok ještě zvýšil a ukázal všem škarohlídům, že dokáže vyhrát jakýmkoliv stylem (boty na kole X tretry, plavání v neoprenu X či bez, taktická jízda v háku X versus poctivá triatlonová časovka stylem start cíl). Do první desítky se dobrým výkonem propracovala Kačka Dvořáková (9.). Top ten tentokrát utekla Matěji Homolovi (12.), Janu Zadražilovi (18.) a i po defektu bojujícím Honzíku Lemberkovi (20.).

Velké zadostiučinění a spravedlivost se konečně ukázala v závodě starších žáků. Od počátku letošního poháru nemohl Jakub Homola pořádně předvést, co natrénoval. Ať už to bylo vinou defektu či frustrující protitaktiky soupeřů. Až v pátém závodě v Karlových Varech, kde loni po těžkém úrazu nestartoval, to vyšlo. A jak se vše odehrávalo? Celou sezónu mu vždy ujeli tři soupeři na kole a Jakub sám marně bojoval s větrnými mlýny. Tentokrát se drobný handicap z plavání podařilo sjet téměř okamžitě a v běhu už dokázal svou dominanci a také důvod, proč se ho soupeři bojí. K tomu všemu nutno ještě říct, že se Kuba necítil vůbec dobře a zvažoval, zda vůbec na start nastoupí. Ke konci cyklistiky, a pak především v běhu, odpadli z nadějných pozic Ondřej Lemberka (14.) a Jan Žirovnický (15.).

Neporazitelnost překvapivě ztratila fenoménka starších žákyň Kateřina Hadravová. Nebylo to však vinou špatné formy, ale bohužel kvůli uvolněnému čipu při plavání, kdy při jeho opětovném nasazování nabrala velkou ztrátu. Na první pohled ztracený závod ještě zachránila bronzem důležitým pro tým, k němuž vedla doslova stíhací jízda v závěrečné části závodu.
páteční výsledky zde
páteční foto zde

To, co nevyšlo Robertu Kostlánovi v Brně, se podařilo na nejtěžší a nejkrásnější trati u lázeňské kolonády. Poprvé v sezóně porazil Jakuba Marka z Brna. Skalp letos dosud nepřemožitelného závodníka nakonec získal i v tomto závodě druhý David Korous. Na špatné plavání doplatil v cíli pátý Martin Kozojed, i sedmý Vojtěch Jahoda. Skvěle si na trati, a především v drtivém běhu, vedla juniorka Eliška Říhová. Cílovou pásku proťala jako pátá žena a druhá juniorka.

Ve své věkové kategorii zvítězil a dobrý výkon předvedl i Lukáš Červenka.
V sobotu si dali naši nejmladší nášup v podobě Baby Geis duatlonu. Ten v nejstarší kategorii ovládl Ondřej Hubáček před Václavem Šoulou. Kluci si pomohli na kole a na férovku si to rozdali až v druhém běhu.
V mladších, jak jinak, nevyhrál nikdo jiný než Adam Šiška. V jeho kategorii nás statečně reprezentovali i Bětka Šoulová a Kubík Hubáček.
Nálož v podobě štafety (opět s ikonickým názvem PO TRATI) na sebe vzali Ondřej Kozojed (plavání), Jakub Homola (cyklistika) a Ondřej Lemberka (běh). Suverénně nejmladší tým v dospělácké konkurenci urval překvapivý bronz.

sobotní výsledky zde

sobotní foto zde
a zde


15.9.2020  |  Michal


Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...