21.9.2020 - MČR v duatlonu Žamberk (19.9.)

Jubilejní 30. ročník Žamberského duatlonu byl opět ve znamení boje o republikové medaile. Vlivem termínové kolize s ČP v triatlonu ve Zlíně byl ale v některých kategoriích poznamenán slabší konkurencí. Tato kolize postihla i náš klub, přesto si domů odvážíme 4 zlata, z toho 3 získali naši Ondrové.
Mezi devítiletými zvítězil Adam Šiška, který oplatil loňskou porážku velkému soupeři Sebastianu Pňovskému.
V kategorii 10 - 11 let překvapivě zvítězil Ondřej Hubáček, který pro změnu poprvé v sezóně porazil fenoména této kategorie Ondřeje Plice. Závod se nepodařil osmému Vašíku Šoulovi.
Mladší žáky s přehledem ovládl Ondřej Kozojed, šestý (v ročníku 2008 první!!!) navíc dokončil podařený závod Jan Lemberka. Smutná z 9. místa byla Kateřina Dvořáková.
Po loňském zklamání zažil největší úspěch dosavadní kariéry starší žák Ondřej Lemberka, když si na krk pověsil svou vůbec první individuální republikovou medaili a to hned zlatou.