23.9.2020 - Ukončení pohárové sezóny ve Zlíně

První den triatlonového klání (sobota 20.9.) u zlínských lázní přinesl nový formát, ve kterém se bohužel opět nevyznali ani samotní závodníci. Ze tří startů nakonec o pohárových bodech rozhodoval ten druhý, který byl pro naše barvy ten nejméně úspěšný.

První intervalový start byl totiž úplně o ničem, ale táborští do něj dali vše a povedl se jim. Do druhých semifinálových jízd stejně postoupili všichni bez rozdílu v umístění po prvním startu. Nejdůležitějším závodem bylo druhé kolo, ze kterého se braly pohárové body. Ve finále již šlo opět jen o to, kdo bude v první trojce a vezme prize money. Jasno o systému měli pouze žáci, kteří jeli jeden, a to intervalový závod.

V mladších žácích na své letošní maximum dosáhl 6. Matěj Homola, o kategorii výše s přehledem zvítězil jeho bratr Jakub, Jan Žirovnický doběhl do cíle v osmém nejrychlejším čase.
hlavní závod

1. intervalový start (absolutní pořadí/ pořadí v kategorii)
Lukáš Červenka (2./1. do 29 let)
Robert Kostlán (12./1. dorostenec)
Vojtěch Jahoda (13./2.dorostenec) velké překvapení !!!
Martin Kozojed (15./4. dorostenec)
Eliška Říhová (11./2. juniorka)

2. semifinálový start (absolutní pořadí/ pořadí v kategorii)
Lukáš Červenka (8./6.)
Robert Kostlán (11./2.)
Martin Kozojed (16./5.)
Vojtěch Jahoda (17./5.) jedno místo za postupem do finále
Eliška Říhová (8./2.)

3. finálový start (absolutní pořadí/ pořadí v kategorii)

neděle (20.9.)

Druhý den Zlínského triatlonového festivalu byly na řadě především štafety, které definitivně uzavřely klubovou sezónu. Dále odstartovaly i závody s intervalovým startem nejmladších dětí do 11 let a open závod pro všechny.
OPEN
V open závodu jsme excelovali. Všichni naši účastníci skončili na stupních vítězů. Za jménem v závorce uvádím absolutní pořadí.
Adam Šiška (5.) - vítěz kategorie 8-9 let, jeho absolutní pořadí nepotřebuje další komentář. To vše s vykloubeným palcem. Nyní musí přežít nejtěžší boj, a to 3 týdny klidu se sádrou.
Václav Šoula (7.) - 2. místo v kategorii 10-11 let a první medaile z republikové triatlonové soutěže, což bylo velké překvapení.
Ondřej Hubáček (8.) - 3. místo 10-11 let, avšak pro Ondru velké zklamání.
Ondřej Kozojed (1.) - absolutní vítěz celého závodu!!! a pochopitelně ovládl i svou kategorii.
Matěj Homola (4.) - 3. místo v mladších žácích
Martina Hubáčková (1.) - v den svých narozenin si poradila se zákeřným kopcem a nebezpečným sjezdem, sama sobě nadělila zlato.
ČP štafet
Nebývale napjatý průběh nabídl závod žákovských štafet. Po plavání byl na čele náš Jan Žirovnický, který své vedení ztratil v běžecké části. Ztrátu 20 sekund pak zhruba na polovinu stáhla Kateřina Hadravová, která předávala čip Jakubovi Homolovi. Kuba prokázal neuvěřitelnou formu a hned v úvodu cyklistiky na nic nečekal a ujal se vedení, které uhájil až do cíle.
U dospělé štafety jsme nejsilnějšího člena Lukáše Červenku dali na první úsek a dle očekávání jsme předávali jako první. Eliška Říhová pak podala skvělý výkon s propadem pouze o jednu pozici. Na závěr podal heroický výkon letošní štafetový nováček Robert Kostlán, který dovedl naši štafetu do cíle na třetím místě, což bylo rozhodně maximem.
Tyto výsledky nás pak dovedly ke 110 bodům, a také (poprvé!!!) i k maximálnímu možnému zisku 530 b za sezónu. Třetí obhajoba výhry týmové soutěže vypadá při pohledu na výsledkové listiny až nečekaně snadně, ale opak je pravdou. V zákulisí tomu tak vždy není. Naštěstí promyšlená logistika akcí, zodpovědnost daných sportovců a odsunutí někdy sobeckých individuálních cílů ve prospěch týmu je to, v čem jsme v posledních letech vynikali a mohli vzdorovat ekonomicky silnějším gigantům ze Zlína, Plzně a Brna.