25.9.2020 - Tradiční Tálín

Obrázek
Tálínská náves opět poskytla ideální podmínky pro tradiční duatlon. Pro letošní rok, díky Corona situaci, však v jiném termínu, než na který jsme všichni zvyklí. A tak jsme se do obce ležící nedaleko Písku vypravili závodit nikoli na jaře, ale až skoro na podzim - přesně v sobotu 19. 9.
Nutno zmínit, že v tento víkend byl náš tým řádně rozpolcen! Jedna výprava vyrazila na MČR v duatlonu do Žamberku, druhá na ČP v triatlonu do Zlína. A ta úplně nejmladší skupina právě na JČP do Tálína.
Přestože našich červených barev závodilo poskrovnu, řádně jsme vše rozzářili fantastickými výkony. Posuďte sami: desetičlenná výprava urvala v "JUNIOR CUPu" 9 medailí (z toho 3 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové). V hlavním závodě pak David Korous a Mirka Uhlířová urvali další dvě.
První start, první zlatá. Petr Kříž si vyzávodil svou zlatou medaili mezi nejmladšími účastníky - dětmi do 5 let. Jeho starší sestra Veronika (7 let) v dalším sloučeném startu dvou kategorií (děti 6-7 a 8-9) předvedla bravurní výkon, když zvítězila způsobem start-cíl. Nechala za sebou Matěje Dvořáčka, který si vybojoval stříbrnou placku v kategorii chlapců ve věku 8-9, Alžbětu Šoulovou a Denisu Stuchlíkovou. Tyto dvě princezny doběhli těsně za sebou a obsadili tak 3. a 4. pozici v kategorii dívek ve věku 8-9 let. Třetí zlatou medaili do rodinné sbírky přidal i nejstarší David Kříž v kategorii děti 10-11 let. Mezi mladšími žáky si zaslouženě vyběhl bronz Jan Zadražil. Nerozlučné kamarádky Anna Jenčíková a Adéla Šimáková vystoupaly společně na stupně vítězů v kategorii mladších žákyň. Anička se blýskla stříbrem a na Áďu "zbyla" bronzová medaile. O pár roků starší Natálie Stuchlíková dokončila svůj duatlonový závod na 2. místě mezi staršími žačkami.
I kdybychom nebyli tak úspěšní, nezměnilo by se nic na tom, že jsme si den v Tálíně užili na sto procent! Pořadatelé opět připravili technicky náročnou cyklistickou trať, kterou si děti užily a získaly mnoho cenných dovedností a závodních zkušeností.
Pro doplnění, v hlavním závodě David Korous, který si na terénní duatlon moc nevěřil, nakonec dokončil závod na celkově druhém místě, minutu a kousek za zkušeným matadorem Honzou Hronem ze ŠuTri Prachatice. David byl pochopitelně první ve své kategorii dorostenců. Dalším naším závodníkem v cíli byl celkově 9. Martin Korous (5. místo v kategorii M4). Jirka Stuchlík st. obsadil 25. místo celkově a 14. v kategorii M4. Tomáš Macek si doběhl pro celkové 34. místo. Tento jeho výkon stačil na 15. pozici v kategorii M4. A hvězda nakonec - Mirka Uhlířová, která cílovou pásku proťala sice až za Tomášem na 35. celkovém, vystoupala na stupínek nejvyšší ve své kategorii Z5.
Děkujeme pořadatelům za parádní závod.
A za rok zase na viděnou.


25.9.2020  |  Tomáš


Zpět na články

Vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu a Junior cupu 2020, které se mělo uskutečnit 7.11. bylo z důvodu situace v ČR kolem COVID 19 zrušeno. Nový termín se předpokládá, že bude stanoven do konce tohoto roku a vyhlášení proběhne nejpozději do března 2021.
15.10.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...