4.11.2020 - Informace k návratu ke sportu po prodělané infekci COVID-19

Obrázek
Česká společnost tělovýchovného lékařství vydala na základě odborného konsensu Doporučený postup pro návrat ke sportu po prodělané infekci COVID-19. Jeho kompletní znění je přílohou tohoto článku.

Informace sestavil MUDr. Jiří Dostal ve spolupráci s dalšími odborníky, mezi které patří šéflékař Českého olympijského týmu MUDr. Jiří Neumann a další člen Lékařské komise ČOV profesor Jiří Beran.

Tento dokument definuje nezbytné kroky k bezpečnému a efektivnímu návratu ke sportu po prodělané infekci. Popisuje základní parametry vyšetření a následného stupňovaného procesu návratu do tréninku.

V této podobě je určen především medicínským pracovníkům. MUDr. Jiří Dostal ve spolupráci s Vysokoškolským sportovním centrem VICTORIA připravuje také materiál na stejné téma pro trenéry.


4.11.2020  |  Převzato z ČTAPřílohy k článku:Zpět na články

Vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu a Junior cupu 2020, které se mělo uskutečnit 7.11. bylo z důvodu situace v ČR kolem COVID 19 zrušeno. Nový termín se předpokládá, že bude stanoven do konce tohoto roku a vyhlášení proběhne nejpozději do března 2021.
15.10.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...