4.11.2020 - Informace k návratu ke sportu po prodělané infekci COVID-19

Obrázek
Česká společnost tělovýchovného lékařství vydala na základě odborného konsensu Doporučený postup pro návrat ke sportu po prodělané infekci COVID-19. Jeho kompletní znění je přílohou tohoto článku.

Informace sestavil MUDr. Jiří Dostal ve spolupráci s dalšími odborníky, mezi které patří šéflékař Českého olympijského týmu MUDr. Jiří Neumann a další člen Lékařské komise ČOV profesor Jiří Beran.

Tento dokument definuje nezbytné kroky k bezpečnému a efektivnímu návratu ke sportu po prodělané infekci. Popisuje základní parametry vyšetření a následného stupňovaného procesu návratu do tréninku.

V této podobě je určen především medicínským pracovníkům. MUDr. Jiří Dostal ve spolupráci s Vysokoškolským sportovním centrem VICTORIA připravuje také materiál na stejné téma pro trenéry.


4.11.2020  |  Převzato z ČTAPřílohy k článku:Zpět na články

Vzhledem k situaci, která v ČR panuje nejsme schopni nyní plánovat jakákoliv soustředění, a to z důvodu nejasnosti možnosti skupinových ubytovávání v letních měsících. Každopádně ihned jak to bude možné, odjedou sportovci od kategorie dorostu výše na kemp do Sportovního centra Nymburk či v lepším případě týmovou dodávkou do Chorvatska či Itálie, kde by se měl uskutečnit 10 denní "restartovací" kemp týmové společné přípravy. Větší společné soustředění mládežnických kategorií plánujeme do Račic (Sportovní centrum Labe Arena) a to v termínu 19.7. - 25.7.2021.
17.3.2021 | více...

Vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu a Junior cupu 2020, které se mělo uskutečnit 7.11. bylo z důvodu situace v ČR kolem COVID 19 zrušeno. Nový termín se předpokládá, že bude stanoven do konce tohoto roku a vyhlášení proběhne nejpozději do března 2021.
15.10.2020 | více...