1.7.2021 - Zahajujeme sezónu prvním Českým triatlonovým pohárem

Obrázek
Ačkoliv triatlonová sezóna již pár týdnů běží, a to díky startům v Evropských pohár či poháru Jihočeském 2021, domácí skutečná sezóna začne až tuto sobotu v Příbrami prvním závodem Českého poháru individuálních startů všech kategorií. V neděli se pak uskuteční závody štafetové. Vzhledem ke špatné kvalitě vody koupaliště, kde se měla konat plavecká část bylo rozhodnuto, že závod dostane jiný formát v podobě bazénového plavání a pauzou před startem do dalších disciplín triatlonu. Z pohledu týmu to bohužel není zcela ideální, protože extrémní výpadek plavecké bazénové přípravy přes zimu bude v bazénovém plavání výrazněji znát, než v plavání na otevřené vodě. Stejně tak ještě chvíli bude znát výpadek společné přípravy.
Díky všem změnám při ČP Příbram však došlo i k pro nás jednomu "pozitivnímu" kroku: přesunu MČR až na poslední závod Českého poháru do Karlových Var, který se uskuteční až v září. Do té doby věříme, že se nám podaří tréninková manka dohnat a budou všichni již stoprocentně připraveni.


1.7.2021  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Ihned po závodním víkendu v Příbrami vyrazí starší skupina týmu na první soustředění, které je po rozvolnění "Covid" opatření možno uskutečnit. Od neděle budou sportovci trávit téměř celý týden na Šumavě, kde se zaměří na trénink v kopcích. Soustředění někteří zakončí tréninkovým závodem v Sudoměřicích. Druhé soustředění, kam již pojede tým kompletní tj. včetně skupin mladších sportovců se uskuteční v Račicích od 18. do 25. července.
1.7.2021 | více...

Vzhledem k situaci, která v ČR panuje nejsme schopni nyní plánovat jakákoliv soustředění, a to z důvodu nejasnosti možnosti skupinových ubytovávání v letních měsících. Každopádně ihned jak to bude možné, odjedou sportovci od kategorie dorostu výše na kemp do Sportovního centra Nymburk či v lepším případě týmovou dodávkou do Chorvatska či Itálie, kde by se měl uskutečnit 10 denní "restartovací" kemp týmové společné přípravy. Větší společné soustředění mládežnických kategorií plánujeme do Račic (Sportovní centrum Labe Arena) a to v termínu 19.7. - 25.7.2021.
17.3.2021 | více...