5.7. - První plnohodnotný domácí závodní víkend je za námi

Obrázek
O uplynulém víkendu se naplno rozběhla závodní sezóna Českého poháru 2021 (Příbram) a uskutečnilo se i Mistrovství Jihočeského kraje v triatlonu (Tálín). Všichni byli po velmi dlouhé tréninkové pauze společných tréninků a absenci plavání zvědaví, jakým způsobem se do průběhu závodu toto propíše. Obzvláště v případech, kdy někteří měli možnost celou dobu plavecké přípravy na různé výjimky a někteří sportovci napříč celou republikou nikoliv. Ukázalo se, že rozdíly jsou značné, a to obzvláště v plavecké bazénové části. Netřeba však si nijak zoufat, protože sezóna teprve začíná a její hlavní část včetně MČR se odehraje na přelomu srpna září a v průběhu celého měsíce září. Do té doby může každý své výkony dostat podstatně výše, ačkoliv některé výpadky půjde dohnat až postupně během přípravného období 2021/2022.

Přes všechny obtíže s centrální tréninkovou přípravou si sportovci vedli solidně a získali řadu medailových pozic.

V kategoriích na medailové pozice Českém poháru v Příbrami dosáhli:

1. místo: Kolářová Hana (30 - 39 let), Jenčík Jakub (8-9 let), Křížová Veronika (8-9 let)
2. místo: Hadravová Kateřina (16-17 let)
3. místo: Kozojed Ondřej (14-15 let), Šoulová Alžběta (8-9 let) a Adéla Hadravová (10-11 let).

Na mistrovství kraje v Tálíně medaile a tituly posbírali tito sportovci:

Titulem Mistra Jihočeského kraje v kategorii dorostu a juniorů se může pyšnit Robert Kostlán, vicemistrem kraje ve stejné kategorii se stal Jan Žirovnický. Stejný titul, avšak v kategorii mužů 40-49 let si z Tálína odvezl Martin Korous.

Mimo tyto medailové výkony byla na obou akcích řada skvělých výsledků i v TOP 5, takže každý z takto úspěšných sportovců má možnost v poklidu zasáhnout do bojů o celkové umístění v Českém poháru 2021. Závody budou ještě tři včetně již zmiňovaného MČR.

Skvělé výkony předvedly při Českém poháru štafet naše štafety, které v žákovském klání obsadily skvělou druhou příčku. Elitní štafeta seniorská, která v našem podání byla obsazena pouze sportovci mladšími (dorost, junioři) se s tratí prala famózně a až do závěrečného běhu posledního úseku byla na celkové druhé pozici Českého poháru. V posledním úseku však štafety těsně za námi měli k dispozici elitní seniorské reprezentanty, takže se medaili nepodařilo udržet. Čtvrté místo v hodnocení Českého poháru štafet ELITE je za tohoto stavu, kdy skládáme štafety z mladších sportovců, absolutně vynikající počin.

V současnosti se tým z obou klání přesunul na tréninkový kemp na Šumavu, kde bude najíždět a nabíhat potřebné objemové kilometry až do soboty 10.7..


5.7.2021  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Ihned po závodním víkendu v Příbrami vyrazí starší skupina týmu na první soustředění, které je po rozvolnění "Covid" opatření možno uskutečnit. Od neděle budou sportovci trávit téměř celý týden na Šumavě, kde se zaměří na trénink v kopcích. Soustředění někteří zakončí tréninkovým závodem v Sudoměřicích. Druhé soustředění, kam již pojede tým kompletní tj. včetně skupin mladších sportovců se uskuteční v Račicích od 18. do 25. července.
1.7.2021 | více...

Vzhledem k situaci, která v ČR panuje nejsme schopni nyní plánovat jakákoliv soustředění, a to z důvodu nejasnosti možnosti skupinových ubytovávání v letních měsících. Každopádně ihned jak to bude možné, odjedou sportovci od kategorie dorostu výše na kemp do Sportovního centra Nymburk či v lepším případě týmovou dodávkou do Chorvatska či Itálie, kde by se měl uskutečnit 10 denní "restartovací" kemp týmové společné přípravy. Větší společné soustředění mládežnických kategorií plánujeme do Račic (Sportovní centrum Labe Arena) a to v termínu 19.7. - 25.7.2021.
17.3.2021 | více...