5.7. - První plnohodnotný domácí závodní víkend je za námi

Obrázek
O uplynulém víkendu se naplno rozběhla závodní sezóna Českého poháru 2021 (Příbram) a uskutečnilo se i Mistrovství Jihočeského kraje v triatlonu (Tálín). Všichni byli po velmi dlouhé tréninkové pauze společných tréninků a absenci plavání zvědaví, jakým způsobem se do průběhu závodu toto propíše. Obzvláště v případech, kdy někteří měli možnost celou dobu plavecké přípravy na různé výjimky a někteří sportovci napříč celou republikou nikoliv. Ukázalo se, že rozdíly jsou značné, a to obzvláště v plavecké bazénové části. Netřeba však si nijak zoufat, protože sezóna teprve začíná a její hlavní část včetně MČR se odehraje na přelomu srpna září a v průběhu celého měsíce září. Do té doby může každý své výkony dostat podstatně výše, ačkoliv některé výpadky půjde dohnat až postupně během přípravného období 2021/2022.

Přes všechny obtíže s centrální tréninkovou přípravou si sportovci vedli solidně a získali řadu medailových pozic.

V kategoriích na medailové pozice Českém poháru v Příbrami dosáhli:

1. místo: Kolářová Hana (30 - 39 let), Jenčík Jakub (8-9 let), Křížová Veronika (8-9 let)
2. místo: Hadravová Kateřina (16-17 let)
3. místo: Kozojed Ondřej (14-15 let), Šoulová Alžběta (8-9 let) a Adéla Hadravová (10-11 let).

Na mistrovství kraje v Tálíně medaile a tituly posbírali tito sportovci:

Titulem Mistra Jihočeského kraje v kategorii dorostu a juniorů se může pyšnit Robert Kostlán, vicemistrem kraje ve stejné kategorii se stal Jan Žirovnický. Stejný titul, avšak v kategorii mužů 40-49 let si z Tálína odvezl Martin Korous.

Mimo tyto medailové výkony byla na obou akcích řada skvělých výsledků i v TOP 5, takže každý z takto úspěšných sportovců má možnost v poklidu zasáhnout do bojů o celkové umístění v Českém poháru 2021. Závody budou ještě tři včetně již zmiňovaného MČR.

Skvělé výkony předvedly při Českém poháru štafet naše štafety, které v žákovském klání obsadily skvělou druhou příčku. Elitní štafeta seniorská, která v našem podání byla obsazena pouze sportovci mladšími (dorost, junioři) se s tratí prala famózně a až do závěrečného běhu posledního úseku byla na celkové druhé pozici Českého poháru. V posledním úseku však štafety těsně za námi měli k dispozici elitní seniorské reprezentanty, takže se medaili nepodařilo udržet. Čtvrté místo v hodnocení Českého poháru štafet ELITE je za tohoto stavu, kdy skládáme štafety z mladších sportovců, absolutně vynikající počin.

V současnosti se tým z obou klání přesunul na tréninkový kemp na Šumavu, kde bude najíždět a nabíhat potřebné objemové kilometry až do soboty 10.7..


5.7.2021  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Další závodními akcemi týmu budou MČR v duatlonu Žamberk a Duatlon Tálín (18.9.) a Český pohár v triatlonu Zlín (25. - 26.9.). Vzhledem ke kolizi termínů duatlonů Žamberk a Tálín se tým bude o nadcházejícím víkendu dělit na jednotlivé akce dle osobních preferencí sportovců.
13.9.2021 | více...

Při Jihočeském víkendu s triatlonem ve Zlivi vyhrál závod v supersprintu Ondřej Kozojed, třetí příčku pak obsadil Matěj Homola. V sobotních startech dokončil v kategorii M1 na třetí příčce David Macek.Gratulujeme!!!
31.8.2021 | více...