31.8.2021 - Medailové úspěchy na Českém poháru v Brně a nešťastná chvíle pro Martina Kozojeda

Obrázek
O uplynulém víkendu začala pro tým nejdůležitější část letošní sezóny, ve které je většina závodů Českého triatlonového poháru, MČR v duatlonu a ME dorostu. Zatímco reprezentanti Jakub Homola, David Korous a Kateřina Hadravová již za sebou mají skoro dvě třetiny vysokohorského soustředění v italském Livignu, ze kterého se tento pátek přesunou do Slovinska na Evropský pohár, zbytek týmu od kategorií dorostu a výše bojoval na Českém poháru v Brně (28.8.). Bohužel ještě den před samotným závodem pravděpodobně zcela skončila letošní sezóna pro Martina Kozojeda, kdy při pátečním rozjíždění na závod mu nebyla malou dodávkou dána přednost na místě, kde přednost mít měl. Po těžkém nárazu do vozidla byl vrtulníkem transportován do českobudějovické nemocnice. Nyní je již ve stabilizovaném stavu a věříme, že se brzy 100% vrátí do běžného i sportovního života. Kolegové z týmu však i navzdory této smutné zprávě vybojovali na pohárovém závodě cenné medailové pozice. Eliška Říhová dokončila závod juniorek na pozici stříbrné, stejné místo si vybojoval v kategorii dorostenců Vojtěch Jahoda. Při neúčasti reprezentantů jsme nebodovali v soutěží týmů. O stejném víkendu probíhal i Jihočeský pohár (JČP) ve Zlivi, kde startovní pozice okupovali především mladší sportovci. Článek z JČP již brzy bude i zde na našich stránkách.

A jaké jsou plány do dalšího víkendu:

- reprezentanti absolvují Evropský pohár v Bledu (5.9. - Slovinsko)

- mladší žákovské kategorie mají svůj České pohár v Pardubicích (5.9.)

- ostatní sportovce čeká plnohodnotný trénink, jelikož již o víkendu 11. - 12.9. je čeká MČR v triatlonu 2021!


31.8.2021  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Další závodními akcemi týmu budou MČR v duatlonu Žamberk a Duatlon Tálín (18.9.) a Český pohár v triatlonu Zlín (25. - 26.9.). Vzhledem ke kolizi termínů duatlonů Žamberk a Tálín se tým bude o nadcházejícím víkendu dělit na jednotlivé akce dle osobních preferencí sportovců.
13.9.2021 | více...

Při Jihočeském víkendu s triatlonem ve Zlivi vyhrál závod v supersprintu Ondřej Kozojed, třetí příčku pak obsadil Matěj Homola. V sobotních startech dokončil v kategorii M1 na třetí příčce David Macek.Gratulujeme!!!
31.8.2021 | více...