16.5.2022 - Mistrovství kraje v duatlonu 2022

Obrázek
V sobotu 14.5. se část Táborských barev vypravila do Tálína, kde se odehrál první díl seriálu Jihočeského Junior Cupu a to duatlon (běh-kolo-běh). Bojovalo se zde o Mistrovské tituly a pro Tábor to cinkalo napříč všemi kategoriemi. Na start se postavili jak zkušení závodníci, tak úplní nováčci.
Mezi nejmladšími si pro Mistrovský titul doběhl Petr Kříž. O kategorii výš (8-9 let) byla stejně úspěšná Péti sestra Veronika Křížová, stříbro brala Antonie Kepková. Ve stejné kategorii vybojoval třetí místo František Ženíšek. Poprvé na start duatlonu se postavil Jiří Bednář (4.) a Filip Richter (6.). V kategorii dívek 10-11 let to stříbrem zacinkalo naší ostřílené závodnici Alžbětě Šoulové. Barbora Veselá si statečně po pádu z kola doběhla pro páté místo. Mezi chlapci 10-11 let se zlatem blýskl Jakub Jenčík a o bronz se postaral Jakub Hubáček. Na šestém místě se umístil nováček Michal Hotový. V kategorii 12-13 let se stala Mistryní jihočeského kraje Ema Bláhová, pro kterou byl závod také premiéra. Stříbrnou medaili si na krk pověsila Anna Jenčíková a bronz patřil Adéle Šimákové. Mezi chlapci se z vítězství radoval David Kříž.
Závod, který doprovázelo slunečné počasí byl tedy pro Triathlon Team Tábor úspěšný. Další díl tohoto seriálu závodů se odehraje 11.6.2022 v Ratmírově.


16.5.2022  |  Martina Hubáčková


Zpět na články

Evropský a Český pohár v triatlonu mění pro rok 2022 centrum svého závodu. Pro letošní rok došlo v posledních dnech k vynucené změně centra akce a to na oblast, kde se dříve odehrával pouze start plavecké části. V letošním roce zde bude kompletně celé zázemí akce...
2.7.2022 | více...

Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí a i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání - neděli 24.7.. Jsme za to velmi rádi, protože situace v Táboře je z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání malinko složitější než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy (zadavatel stavebních prací) a stavební firmy Uchytil (zhotovitel prací), kteří nám se zajištěním maximálně pomohli a určitě ještě pomohou. Po dvouleté "covidové" pauze, tak již nic nebrání k uspořádání tohoto našeho tradičního závodu.
31.5.2022 | více...