16.5.2022 - Na Mistroství Evropy v triatlonu pojedou dva sportovci z domácího Triathlon Teamu Tábor. Český pohár Zlín 2022

Obrázek
O uplynulém víkendu se uskutečnil první ostrý triatlonový start Českého poháru v triatlonu 2022. A hned nešlo o nic menšího, než nominační sloty na Mistrovství Evropy juniorů! Závodníci Triathlon Teamu si vedli excelentně. Kateřina Hadravová prolétla víkendem ve stupňující se formě, a nakonec dokázala závod ovládnout absolutně, tj. i mezi ženami a je tak v současné chvíli vedoucí ženou Českého poháru.
Nominace na juniorské Mistrovství Evropy ji tedy rozhodně neminula. Nominační slot pro start na Mistroství Evropy si vyjel rovněž Jakub Homola, který ve své kategorii dorostenců dokončil na druhé příčce, ale předčil všechny juniory, tudíž i on se za 14 dní bude moci postavit na start ME 2022. Třetí příčku navzdory skutečnosti, že od repre. soustředění a závodu MČR Aquatlonu před 2 týdny nemohl běhat (problémy s okosticemi), získal v juniorech třetí příčku David Korous. Opravdové překvapení dne, ačkoliv na běhu samozřejmě byla absence běhu výrazně znát.
Tyto skvělé výsledky ještě podtrhl prvním místem mládežník Adam Šiška, který ve své kategorii 10-11 let zvítězil a Ondřej Kozojed, který v nabité konkurenci starších žáků dokončil na 3. pozici. Jen o místo za stupni vítězů skončil v mladších žácích Václav Šoula.

Po dvou titulech Mistrů ČR v Aquatlonu z posledního dubnového víkendu si tým o tom uplynulém květnovém přidal další skvělé výsledky do svého letošního hodnocení – získané sloty na ME 2022 a pódiová umístění na Českém poháru v triatlonu.

Další program je nyní následující: ME 2022 pro kvalifikované, a pro ostatní start na Českém poháru v Brně 28.5.. Mezinárodní start starších členů týmu na ně čeká v sobotu 11.6. na Evropském poháru v rakouském Welsu.


16.5.2022  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Evropský a Český pohár v triatlonu mění pro rok 2022 centrum svého závodu. Pro letošní rok došlo v posledních dnech k vynucené změně centra akce a to na oblast, kde se dříve odehrával pouze start plavecké části. V letošním roce zde bude kompletně celé zázemí akce...
2.7.2022 | více...

Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí a i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání - neděli 24.7.. Jsme za to velmi rádi, protože situace v Táboře je z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání malinko složitější než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy (zadavatel stavebních prací) a stavební firmy Uchytil (zhotovitel prací), kteří nám se zajištěním maximálně pomohli a určitě ještě pomohou. Po dvouleté "covidové" pauze, tak již nic nebrání k uspořádání tohoto našeho tradičního závodu.
31.5.2022 | více...