29.5.2022 - Individuální starty Jakuba Homoly a Kateřiny Hadravové na Mistrovství Evropy juniorů 2022

Obrázek
O právě končícím víkendu probíhá Mistrovství Evropy v triatlonu 2022 v polském Olztynu. Na start juniorského ME se probojovali věkem ještě jen dorostenci Jakub Homola a Kateřina Hadravová. Vzhledem k tomu, že měli soupeřit i s o dost staršími sportovci a sportovkyněmi odjeli na tyto nejvýznamnější evropské závody s očekáváními solidního výsledku. Jakub ve své rozjížďce skončil těsně na nepostupovém 13 místě a k postupu na čas byl na druhé pozici "pod čarou". Přesto jeho výkon v semifinálové rozjížďce byl nejlepším ze všech českých juniorů. Až na zaváhání na plavecké části, které ho stálo pár vteřinek chybějících nakonec k postupu do finále A, to bylo dále již vynikající. Kateřina Hadravová podala v semifinálové rozjížďce velmi pěkný a stabilní výkon a brala v ní 15. pozici. Na strat v A finále to nebylo, ale v B měli jistou účast. Zde se naopak skvěle zadařilo Kateřině – a to excelentně v běžecké části, která ve svém finále B dokončila na druhé příčce. Její trenér Michal Háša určitě je s výkonem v tomto finále spokojen.
Naopak Jakub podal ve finále zlepšený výkon v plavání, který mu stačil na první skupinu. Avšak na kole udělal chybu a neudržel kontakt a část cyklistiky musel odmakat sám, což ho sálo hodně sil. Sám to zhodnotil takto: "Jel jsem sám, než mě sjela druhá skupina, nechal jsme tam tolik sil, že na běh už byly nohy úplně prázdné". Prostě pak to již nešlo a 22. místo bylo za jeho očekáváním a určitě výkonnostně nekorespondovalo s výsledkem z předešlého dne, což se občas bohužel stává.

Oba naši elitní sportovci však vyhlížejí nyní již svůj vrchol sezóny, kterým bude opět Evropa, ale nyní "ta jejich" dorostenecká! Tato juniorská byla pro ně spíše bonusem pro začátek sezóny, kde však mohli načerpat a určitě 100 % načerpali mnoho zkušeností, které se jim na dalším ME budou hodit.


29.5.2022  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Evropský a Český pohár v triatlonu mění pro rok 2022 centrum svého závodu. Pro letošní rok došlo v posledních dnech k vynucené změně centra akce a to na oblast, kde se dříve odehrával pouze start plavecké části. V letošním roce zde bude kompletně celé zázemí akce...
2.7.2022 | více...

Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí a i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání - neděli 24.7.. Jsme za to velmi rádi, protože situace v Táboře je z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání malinko složitější než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy (zadavatel stavebních prací) a stavební firmy Uchytil (zhotovitel prací), kteří nám se zajištěním maximálně pomohli a určitě ještě pomohou. Po dvouleté "covidové" pauze, tak již nic nebrání k uspořádání tohoto našeho tradičního závodu.
31.5.2022 | více...