29.5.2022 - David Korous vítězně na MČR BRNO ve sprint triatlonu

Obrázek
V sobotu 28.5. se uskutečnil na brněnské přehradě další díl Českého poháru v triatlonu 2022, který měl titul Mistrovství ČR ve Sprinttriatlonu 2022. Jelikož se závodilo jen v kategoriích starších tj. od dorostenců výše, nebyla naše výprava nyní tolik početná. Absentovali i účastnící ME, které se konalo v souběžně, ale v Polsku.
Přes méně početnou výpravu však byly výsledky více než dobré. Skvěle si vedl David Korous, který obsadil třetí příčku celkově tj. i mezi muži a doběhl si tak pro třetí příčku mezi muži na MČR!

V jednotlivých kategoriích na nejvyšší post vítěze mohl při slavnostním vyhlášení vystoupat mezi juniory David Korous. Jen o příčku "hůře", tj. na druhé příčce (avšak mezi dorostenci) dokončil svůj pohárový závod Ondřej Lemberka. Do TOP 5 se mezi juniory vešel Martin Kozojed (4. místo) a Vojtěch Jahoda (5. místo). Mezi muži (40-49.let) i Martin Korous bral 5. místo.

Všichni sportovci, kteří náš tým na ČP Brno reprezentovali dokončili do TOP 5, což je vynikající. Škoda jen, že Martin Kozojed ještě nedokáže prodat vše z tréninku v závodě. Na trénincích je opravdu jedním z nejlepších, a to obzvláště ve vodě. Bohužel se to ještě nedaří přenést do závodu - volné vody. Věříme, že všichni ještě porostou každým absolvovaným závodem a během sezóny si všichni sáhnou na medailové pozice či dobré výsledky na Evropských pohárech. Hned následujícím závodem bude právě Evropský pohár v Rakousku - 11.6..


29.5.2022  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články


Zimní meziklubové soustředění (Tábor, Triclub Příbram a 2BW Karla Zadáka) je naplánováno na termín 20. - 27.1.2024 do již tradiční destinace: ŠUMAVA (Zadov - Churáňov)
21.9.2023 | více...

Už v říjnu se uskuteční v termínu 25. - 29.10. první přípravné soustředění v nové tréninkové sezóně 2023/2024. Místo konání bude tradičně na Chatě Churáňov (Šumava - Zadov).
17.9.2023 | více...