29.5.2022 - David Korous vítězně na MČR BRNO ve sprint triatlonu

Obrázek
V sobotu 28.5. se uskutečnil na brněnské přehradě další díl Českého poháru v triatlonu 2022, který měl titul Mistrovství ČR ve Sprinttriatlonu 2022. Jelikož se závodilo jen v kategoriích starších tj. od dorostenců výše, nebyla naše výprava nyní tolik početná. Absentovali i účastnící ME, které se konalo v souběžně, ale v Polsku.
Přes méně početnou výpravu však byly výsledky více než dobré. Skvěle si vedl David Korous, který obsadil třetí příčku celkově tj. i mezi muži a doběhl si tak pro třetí příčku mezi muži na MČR!

V jednotlivých kategoriích na nejvyšší post vítěze mohl při slavnostním vyhlášení vystoupat mezi juniory David Korous. Jen o příčku "hůře", tj. na druhé příčce (avšak mezi dorostenci) dokončil svůj pohárový závod Ondřej Lemberka. Do TOP 5 se mezi juniory vešel Martin Kozojed (4. místo) a Vojtěch Jahoda (5. místo). Mezi muži (40-49.let) i Martin Korous bral 5. místo.

Všichni sportovci, kteří náš tým na ČP Brno reprezentovali dokončili do TOP 5, což je vynikající. Škoda jen, že Martin Kozojed ještě nedokáže prodat vše z tréninku v závodě. Na trénincích je opravdu jedním z nejlepších, a to obzvláště ve vodě. Bohužel se to ještě nedaří přenést do závodu - volné vody. Věříme, že všichni ještě porostou každým absolvovaným závodem a během sezóny si všichni sáhnou na medailové pozice či dobré výsledky na Evropských pohárech. Hned následujícím závodem bude právě Evropský pohár v Rakousku - 11.6..


29.5.2022  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články


Evropský a Český pohár v triatlonu mění pro rok 2022 centrum svého závodu. Pro letošní rok došlo v posledních dnech k vynucené změně centra akce a to na oblast, kde se dříve odehrával pouze start plavecké části. V letošním roce zde bude kompletně celé zázemí akce...
2.7.2022 | více...

Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí a i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání - neděli 24.7.. Jsme za to velmi rádi, protože situace v Táboře je z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání malinko složitější než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy (zadavatel stavebních prací) a stavební firmy Uchytil (zhotovitel prací), kteří nám se zajištěním maximálně pomohli a určitě ještě pomohou. Po dvouleté "covidové" pauze, tak již nic nebrání k uspořádání tohoto našeho tradičního závodu.
31.5.2022 | více...