23.6.2022 - Mezinárodní závody v rakouském Kitzbühelu se konaly za účasti našich sportovců

Obrázek
O víkendu 17.-19. června se v rakouském Kitzbühelu konal jeden ze závodů Evropského triatlonového poháru dospělých s vloženými závody pro dětské a juniorské kategorie a tam se vydala i početná skupina mladých závodníků z Triathlon Teamu Tábor. Pro většinu z nich to byl první ostrý start na závodě v zahraničí s mezinárodní konkurencí závodníků nejen z Evropy. O to více si zajisté považují vybojovaných úspěchů a medailí. Na stupeň nejvyšší dosáhl hned v první kategorii 10 -11 let Adam Šiška, který se čela závodu ujal po skoku do vody, na kole zabojoval s italským soupeřem a v běhu si nakonec vyzávodil celkový náskok a zlatou medaili. V té samé věkové kategorii, ale v dívkách, se na 22.místě umístila Alžběta Šoulová. Její bratr, Václav Šoula v kategorii mladších žáků bral druhé místo, pro které si nejlepším běžeckým časem ze všech doslova přisprintoval. Ondřej Hubáček se ve stejné kategorii umístil na 7.místě. V kategorii starších žáků (14 - 15 let) si taktéž 7. místo vybojoval Matěj Homola následován Ondřejem Kozojedem dvanáctým v pořadí. V dívkách brala Kateřina Dvořáková 19. místo. Jako poslední následovala sloučená kategorie dorostenců a juniorů, kdy na trati 500m plavání, 12km kolo a 3 km běh na celkově 4. místě do cíle dorazil Jakub Homola a ve své kategorii dorostenců tak získal krásnou stříbrnou medaili. V kategorii juniorů pak Martin Kozojed vybojoval 7.místo.
I přes tropické počasí, které v rakouském horském městečku panovalo, se podařily skvělé výsledky. Děti i rodiče si víkend užili a mladí závodníci načerpali další zkušenosti v novém konkurenčním prostředí, které zajisté využijí nejen při domácím triatlonovém závodě 24.července u Jordánu.


23.6.2022  |  Barbora Šišková


Zpět na články


Evropský pohár juniorů a Český pohár v triatlonu (Táborský triatlonový festival 2023) se uskuteční v Táboře i v nadcházejícím roce. Závodním víkendem bude 22. - 23.7.2023 (sobota a neděle).
24.11.2022 | více...

Evropský a Český pohár v triatlonu mění pro rok 2022 centrum svého závodu. Pro letošní rok došlo v posledních dnech k vynucené změně centra akce a to na oblast, kde se dříve odehrával pouze start plavecké části. V letošním roce zde bude kompletně celé zázemí akce...
2.7.2022 | více...