23.6.2022 - Evropský triatlonový pohár v rakouském Welsu je již 10 dní minulostí

Obrázek
V sobotu 11.6. se naši starší sportovci od dorostu výše postavili na start dalšího dílu nejvyšší a nejprestižnější juniorské soutěže Evropy: Evropský pohár juniorů, který se konal v partnerském městě Wels (Rakousko). Nejlépe se vedlo Jakubovi Homolovi, který si po startu na ME připsal další solidní umístění, když dokončil na 18 místě mezi juniory, ačkoliv běžně závodí ještě v kategorii nižší. 23. místo pro sebe získal David Korous, který i přes zdravotní problémy v závěru přípravy na první díl domácí přípravy měl běžecké výpadky. Oba výsledky patřily mezi nejlepší ze závodníků ČR, kterých bylo na startu celkem 9. Další umístění našich domácích sportovců: V. Jahoda: 36., O. Lemberka: 37. a M. Kozojed: 40..
Po závodu ve Welsu následovalo týdenní volno a již od počátku tohoto týdne tým opět nastoupil do plné přípravy a to 3 týdenním objemovým a následně silově-objemovým blokem, který vyvrcholí na soustředění 3.- 9.7. na Šumavě. Během tohoto bloku ještě sportovci odjedou Český pohár v Příbrami (2.- 3.7.), avšak z plného tréninku! Cílíme totiž naši přípravu na ČP Konopiště a hlavně na domácí Evropský pohár v Táboře, který se uskuteční v neděli 24.7., v rámci něhož proběhne zároveň nominace na ME dorostenců.

PO něm opět na chvíli "vypneme" do lehkého objemu s následným stupňováním, kam se nám snad povede finálně napasovat i 10 denní soustředění v italském Livignu (ale to rozhodneme až na poslední chvíli, zatím je to jen určitý předpoklad, že by se tak mohlo stát a není nic jistého) s tím, že se chceme co nejkvalitněji připravit na finální a velmi důležitý třetí blok sezóny: Evropský pohár Bled (3.-4.9.) , MČR v Karlových Varech (9.-10.9.) + závod ME dorostenců . V tomto posledním třetím bloku očekáváme, že se výsledkově výrazněji prosadí i sportovci po různých tréninkových výpadcích v předešlých obdobích, protože budou mít "dotrénováno" více.


23.6.2022  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články


Zimní meziklubové soustředění (Tábor, Triclub Příbram a 2BW Karla Zadáka) je naplánováno na termín 20. - 27.1.2024 do již tradiční destinace: ŠUMAVA (Zadov - Churáňov)
21.9.2023 | více...

Už v říjnu se uskuteční v termínu 25. - 29.10. první přípravné soustředění v nové tréninkové sezóně 2023/2024. Místo konání bude tradičně na Chatě Churáňov (Šumava - Zadov).
17.9.2023 | více...