18.7.2022 - Další díl Českého poháru v triatlonu Konopiště

Obrázek
V sobotu 16.7. proběhl další díl Českého poháru v triatlonu, který měl svoji zastávku na Konopišti. Pro mladší kategorie byl v podobě terénního triatlonu. Od kategorie dorostu výše se již závodilo v klasickém silničním hákovém triatlonu.
A jak se nám vedlo? V celkové soutěži týmů jsme obsadili druhou příčku. V kategorie dorostu zvítězil Jakub Homola, který si připsal i nejrychlejší čas mezi juniory. Mezi muži, tj. v absolutním pořadí Elite, bral příčku druhou. V dorostenkách zopakovala výkon Kuba Kateřina Hadravová a opět zvítězila, a to style, že byla nejlepší i mezi juniorkami a co víc, i v absolutním pořadí žen Elite. Takže skvělé výsledky i v absolutním pořadí - prostě paráda.
Třetí příčku v dorostu bral Jan Lemberka, který mohl v závodě pomýšlet i o něco výše, ale chyba v prvním depu ho stála důležitý čas, který pak v průběhu závodu postrádal. V juniorských kategorií i pře nepatrné zdravotní problémy před startem závodu dokončil na stupních vítězů opět David Korous (2. místo). Jen těsně se na stupně vítězů nevešel Vojtěch Jahoda (4. místo).
Závod výborně rozplaval Martin Kozojed, kterého však v průběhy cyklistiky postihla smůla v podobě defektu. Při opravě musel bohužel využít cizí pomoc, aby mohl závod alespoň dokončit jako nehodnocený - DSQ. Každopádně byl znát i tak jeho zlepšený výkonnostní závodní projev, což je dobrá zpráva rovněž.

V mladších kategoriích bral 4. místo Ondřej Kozojed (Starší žák), kterému také jako jeho bratrovi Martinovi, komplikovala cyklistická část jeho snažení (měl lehký pád, resp. vyjetí z trati, kde ztratil kontakt se špičkou závodu) za příčky nejvyššími. V mladších žácích své bojovné nasazení přetavil v druhou příčku Václav Šoula. V kategorií benjamínků se z vítězství radoval Adam Šiška a Křížová Veronika (oba tradičně podali parádní výkony).

Celkově hodnotíme výsledky jako parádní: mít ve výsledcích absolutního pořadí nejlepší ženu, druhého nejlepšího muže a tým na druhém místě je prostě úspěšným týmovým závodním dnem.


19.7.2022  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články


V termínu 19. - 21.5. se nejmladší tréninkové skupiny vypraví pod vedením trenérky Martiny Hubáčkové na svůj jarní sportovní "mini" kemp do jihočeské Blatnice. Na programu budou mít všechny triatlonové disciplíny, sportovní hry, a samozřejmě velký kopec zábavy.
18.5.2023 | více...

Evropský pohár juniorů a Český pohár v triatlonu (Táborský triatlonový festival 2023) se, jak již bylo avizováno, uskuteční o víkendu 22. - 23.7.2023. Centrem triatlonového festivalu bude stejně jako loni okolí dopravního hřiště a sladovny Tábor...
8.4.2023 | více...