14.9.2022 - Vysokohorské soustředění Livigno, příprava a závody MČR a ME v triatlonu 2022

Obrázek
Elitní sportovci týmu se v druhé polovině srpna zúčastnili 13 denního soustředění, které se skládalo z 10 dnů ve vysokohorském prostředí a 3 dnů ve Slovinsku na Evropském poháru v triatlonu. Cílem byla více než důkladná příprava na vrcholy sezóny 2022, které představovalo Mistrovství ČR v Karlových Varech (9.- 10. září) a Mistrovství Evropy dorostenců a dorostenek ve Francii, které se uskuteční 16. - 18. září 2022 a náš tým na něm budou reprezentovat, ostatně stejně jako na juniorském ME na počátku sezóny, Kateřina Hadravová a Jakub Homola.

Ale nepředbíhejme....
Evropský pohár ve slovinském Bledu je již za námi a výsledky na něm byly, byť byl "pouze" přípravnou součástí soustředění, u reprezentantů kvalitní:
Kateřina Hadravová (7. místo, nejlepší z ČR), Jakub Homola (19. místo), David Korous (44. místo), Martin Kozojed (66. místo), Ondřej Lemberka (48. místo).

MČR juniorů a dorostenců Karlovy Vary

Ačkoliv výsledky u sportovců, kteří se nechystali na ME byly o malinko za očekáváním na následujícím MČR v Karlových Varech dorostenců a juniorů ukázalo, že příprava byla správná: 1. místo a titul Mistra ČR v triatlonu 2022 vybojovala Kateřina Hadravová, rovněž tak i David Korous (junioři). Třetí příčku obsadil mezi juniory výkonnostně se výrazně zlepšující Martin Kozojed (3. místo). Jedno zcela očekávané vítězství nám chybělo, a to mezi dorostenci, kde závod z důvodu kvalitní přípravy na ME vynechal Jakub Homola, který však celé sezóně dominoval a vyhrál svoji kategorii celkově v Českém poháru 2022. To samé platí v celkovém hodnocení sezóny i u Kateřiny Hadravové. První v celkovém hodnocení Českého poháru je i David Korous mezi juniory. Jen o stupínek za třemi nejlepšími skončil Martin Kozojed (4. místo). V celkovém hodnocení týmů ELITE nám za rok 2022 patří 3. příčka.

ME dorostu (FRANCIE) , IRONMAN (ITALIE)

Poslední velkou mezinárodní akcí, kde má náš tým reprezentační zastoupení je dorostenecké ME, které má na programu své rozjížďky v pátek 16.9. a finálové jízdy 17.9..
17.9. se na svůj strat, avšak na tratích ironmanu postaví v Itálii i trenér týmu Miroslav Richter, jehož cílem je ostatně jako u Jakuba Lemberky primárně dosáhnout cíle. V druhé řadě pak alespoň u Míry R. o malinko posunout svá osobní časová maxima. Jakub to na IM bude mít náročné, protože poslední měsíce byl z tréninku téměř mimo hru - pojede tedy hlavně o důstojné dokončení.


14.9.2022  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články


Evropský a Český pohár v triatlonu mění pro rok 2022 centrum svého závodu. Pro letošní rok došlo v posledních dnech k vynucené změně centra akce a to na oblast, kde se dříve odehrával pouze start plavecké části. V letošním roce zde bude kompletně celé zázemí akce...
2.7.2022 | více...

Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí a i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání - neděli 24.7.. Jsme za to velmi rádi, protože situace v Táboře je z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání malinko složitější než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy (zadavatel stavebních prací) a stavební firmy Uchytil (zhotovitel prací), kteří nám se zajištěním maximálně pomohli a určitě ještě pomohou. Po dvouleté "covidové" pauze, tak již nic nebrání k uspořádání tohoto našeho tradičního závodu.
31.5.2022 | více...