12.7.2023 - Táborský triatlonový festival se blíží

Obrázek
Již o víkendu 22.- 23.7. se uskuteční další ročník Táborského triatlonového festivalu, který v sobě bude tradičně zahrnovat mnoho prestižních startů. Mezinárodním startem bude závod Evropského poháru. Českým nejprestižnějším startem bude Mistrovství ČR kategorie ELITE a následně i věkových kategorií. Mladší kategorie pak mají otevřený závod Českého poháru. Dalším domácím již skoro téměř tradičním startem bude třetí ročník memoriálu št. prap. Martina Marcina, št. prap. Kamila Beneše a št. prap. Patrika Štěpánka.
Všechny starty v Českém poháru od kategorie 8 let výše jsou plně otevřeny a může se jich účastnit kdokoliv, kdo to projeví zájem a chuť. Nezbytností je však online registrace do 20.7.2023. Závodníci memoriálu št. prap. Martina Marcina, št. prap. Kamila Beneše a št. prap. Patrika Štěpánka, pak přihlášky mohou uskutečnit až na místě.

Zázemí bude mít tento sportovní festival i v letošním roce na dopravním hřišti v Táboře, kde proběhl i loňský ročník, který se velmi osvědčil z pohledu organizace, kdy se sportovci úspěšně vyhnuli nezbytným úpravám vozovek a chodníků, které v centru města na třídě 9.května probíhají.

Na startu je již nyní nahlášeno 20 reprezentací: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Canada, ČR, Estonsko, Francie, Anglie, Německo, Maďarsko, Izrael, Itálie, Litva, Mexiko, Rumunsko, Nový Zéland, Polsko, Švýcarsko, Slovensko, Švédsko

Starty jednotlivých vln závodu budou následující:

Český pohár žactva: start 9.00, vyhlášení výsledků 11.00
Evropský pohár: start 12.25, vyhlášení výsledků 15.30
ČP a MČR ELITE a věkových kategorií včetně memoriálu št. prap. Martina Marcina, št. prap. Kamila Beneše a št. prap. Patrika Štěpánka: 17.05, vyhlášení výsledků 18.45.

Na startu Evropského poháru se ukáží i naši nejlepší kluboví sportovci Jakub Homola a Kateřina Hadravová. Oba okázali posbírat medailová umístění v Českém poháru Elite, nominovat se na Mistrovství světa i Evropy a dominovat svým kategoriím na všech pohárových startech, kde nastoupili. V Evropském poháru je ještě doplní David Korous, Ondřej Kozojed a Ondřej Lemberka. Na startovní čáře budou tak moci diváci a fanoušci táborského týmu a triatlonu vidět pětici domácích sportovců. Díky tomu však nebudeme mít tak silné obsazení v MČR ELITE. Všichni naši nejlepší totiž budou v Evropském poháru.

Kompletní propozice jsou k dispozici: zde nebo zde


12.7.2023  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články


Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...

V právě končícím týdnu proběhlo první letošní soustředění a to na tradičním místě Šumava - Zadov. Kempu se zúčastnili převážně sportovci Sportovního centra, to jest výkonnostní sportovci. Vedení kempu se ujal Radek Eliáš, který meziklubově s námi intenzivně spolupracuje. Velkou oporu pak měl ve Vojtovi Vackovi.
28.1.2024 | více...