17.9.2023 - Úspěšná triatlonová sezóna 2023 je za námi

Rok 2023 byl pro náš tým opět úspěšným. V celkovém hodnocení týmů jsme skončili na 2. příčce a již pět let se tak držíme v elitní TOP 3 klubů. V celkovém hodnocení Českého poháru mužů ELITE se na 2. příčce umístil David Korous. Do TOP 10 se ještě vešli Korous Martin (6.), Kozojed Martin (8.) a Homola Matěj (9.). V elitních ženách si druhou příčku v celkovém hodnocení připsala Kateřina Hadravová.

Řadu úspěchů zaznamenali Kateřina Hadravová a Jakub Homola i na reprezentačním poli, když se jim povedlo jako nejlepším kvalifikovat jak na Mistrovství Evropy (Balikesir – TUR) , tak i Mistrovství světa (Hamburg – GER). Na obou podnicích předvedli skvělé výsledky. Nejblíže byla na ME Kateřina Hadravová, která obsadila 4.místo. Jakub Homola dokončil na 18.místě. Dále se naši sportovci představili na řadě Evropských pohárů a to v Caorle (ITA), Holtenu (NED), Olsztynu (POL), Bledu (SLO) a Táboře (CZE).
I v sérii kategorií Českého poháru se sportovci běžně dostávali do TOP 10 a brali i medailová umístění.

Své kategorie vyhráli: Jakub Homola (junior, rovněž Mistr ČR, 2. místo ČP muži ELITE), Kateřina Hadravová (juniorky, rovněž Mistryně ČR, 2. místo ČP ženy ELITE), Adéla Hadravová (mladší žákyně). Martin Korous (40-49).
Další umístění: Adam Šiška (3. místo, mladší žáci), David Korous (4. místo, junioři), Jan Lemberka (7. místo), Ondřej Lemberka (8. místo, junioři), Mařík Jakub (8. místo, dorostenci), Martin Kozojed (10. místo, junioři).

Mimo řady úspěchů v triatlonovém prostředí, se sportovci účastnili i Aquatloných klání a přeborů.