13.11.2023 - Jihočeský pohár - Junior Cup 2023 plný skvělých umístění mladých sportovců týmu

Obrázek
V obci Jivno nedaleko Českých Budějovic proběhlo v sobotu 21.10.2023 vyhlášení Jihočeského Junior Cupu. Tento seriál čítal celkem čtyři závody, které prověřily mladé závodníky v duatlonu, aquatlonu a především v triatlonu. Triathlon Team Tábor měl zde také své zastoupení a posbíral spoustu ocenění napříč všemi kategoriemi.

V nejmladší kategorii 6-7 let se na prvním místě umístila Justýna Bednářová, která bezkonkurečně vyhrála všechny čtyři závody. Všechny závody absolvoval také Filip Richter, vyhrál triatlon v Tálíně, a tak si v celkovém hodnocení zasloužil druhé místo. Stejné umístění slavila i Natálie Křížová.

V kategorii chlapců 10-11 let zvítězil Jakub Jenčík, který zvládl úspěšně objet tři závody. Těsně pod stupni vítězů skončil Jiří Bednář, šestou příčku obsadil Alexandr Mikulanda, sedmý byl Jakub Hubáček a osmý František Ženíšek. V dívkách si zlatý pohár odvezla Alžběta Šoulová, která nechyběla na žádném závodě. Ani jeden start nevynechala také Antonie Kepková a patřilo jí tak celkové čtvrté místo. Dále nás zde reprezentovala Denisa Stuchlíková (6.), Veronika Křížová (9.) a Barbora Veselá (10.).

V mladších žácích (12-13 let) byl našim dalším zlatým zástupcem se třemi výhrami Adam Šiška. Šesté místo patřilo Davidu Křížovi.

Ve starších žácích (14-15 let) se s plným počtem bodů stal vítězem Václav Šoula. Bronzový pohár se i přes delší zranění povedlo vybojovat Ondřeji Hubáčkovi. Pátou příčku obsadil Jan Lemberka, 7. Matěj Šiška a 11. Karel Hotový.
Prvenství ve starších žačkách si zajistila Anna Jenčíková a těsně za ní se ze stříbra mohla radovat Adéla Šimáková.

Všem našim sportovcům patří velká gratulace a pochvala za účast na závodech. Většina se mimo jiné účastní také závodů v Českém poháru, a tak je jejich závodní program opravdu nabitý a náročný.

13.11.2023  |  Martina Hubáčková

Zpět na články

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...

V právě končícím týdnu proběhlo první letošní soustředění a to na tradičním místě Šumava - Zadov. Kempu se zúčastnili převážně sportovci Sportovního centra, to jest výkonnostní sportovci. Vedení kempu se ujal Radek Eliáš, který meziklubově s námi intenzivně spolupracuje. Velkou oporu pak měl ve Vojtovi Vackovi.