13.11.2023 - Jihočeský pohár - Junior Cup 2023 plný skvělých umístění mladých sportovců týmu

Obrázek
V obci Jivno nedaleko Českých Budějovic proběhlo v sobotu 21.10.2023 vyhlášení Jihočeského Junior Cupu. Tento seriál čítal celkem čtyři závody, které prověřily mladé závodníky v duatlonu, aquatlonu a především v triatlonu. Triathlon Team Tábor měl zde také své zastoupení a posbíral spoustu ocenění napříč všemi kategoriemi.

V nejmladší kategorii 6-7 let se na prvním místě umístila Justýna Bednářová, která bezkonkurečně vyhrála všechny čtyři závody. Všechny závody absolvoval také Filip Richter, vyhrál triatlon v Tálíně, a tak si v celkovém hodnocení zasloužil druhé místo. Stejné umístění slavila i Natálie Křížová.

V kategorii chlapců 10-11 let zvítězil Jakub Jenčík, který zvládl úspěšně objet tři závody. Těsně pod stupni vítězů skončil Jiří Bednář, šestou příčku obsadil Alexandr Mikulanda, sedmý byl Jakub Hubáček a osmý František Ženíšek. V dívkách si zlatý pohár odvezla Alžběta Šoulová, která nechyběla na žádném závodě. Ani jeden start nevynechala také Antonie Kepková a patřilo jí tak celkové čtvrté místo. Dále nás zde reprezentovala Denisa Stuchlíková (6.), Veronika Křížová (9.) a Barbora Veselá (10.).

V mladších žácích (12-13 let) byl našim dalším zlatým zástupcem se třemi výhrami Adam Šiška. Šesté místo patřilo Davidu Křížovi.

Ve starších žácích (14-15 let) se s plným počtem bodů stal vítězem Václav Šoula. Bronzový pohár se i přes delší zranění povedlo vybojovat Ondřeji Hubáčkovi. Pátou příčku obsadil Jan Lemberka, 7. Matěj Šiška a 11. Karel Hotový.
Prvenství ve starších žačkách si zajistila Anna Jenčíková a těsně za ní se ze stříbra mohla radovat Adéla Šimáková.

Všem našim sportovcům patří velká gratulace a pochvala za účast na závodech. Většina se mimo jiné účastní také závodů v Českém poháru, a tak je jejich závodní program opravdu nabitý a náročný.


13.11.2023  |  Martina Hubáčková


Zpět na články


První funkční diagnostika (testy) proběhnou v týdnu 27.11. - 1.12.2023 v Praze (Stromovka). na testovacím programu výkonnostních a vrcholových sportovců budou stupňované laktátové testy pro stanovení aktuálních tréninkových zón.
13.11.2023 | více...

Zimní meziklubové soustředění (Tábor, Triclub Příbram a 2BW Karla Zadáka) je naplánováno na termín 20. - 27.1.2024 do již tradiční destinace: ŠUMAVA (Zadov - Churáňov)
21.9.2023 | více...