19.6.2024 - Český pohár a MČR v triatlonu Příbram

Uplynulý víkend patřil Českému poháru v triatlonu, který se konal v Příbrami. Tento závod byl pro některé kategorie zároveň mistrovstvím České republiky. Startovní pole tak byla velmi početná a i náš klub vyslal svou reprezentaci.
V sobotu v devět hodin ráno se na start intervalového závodu postavilo sedm našich sportovců, kteří si následně svými výkony podle postupového klíče vyjeli finále A, B nebo C. Tato finále přišla na řadu krátce před čtvrtou hodinou, kdy nejprve odstartovalo finále C, ve kterém si dojel Martin Korous pro celkové 1. místo ve své kategorii. Ve finále B figuroval Martin Kozojed (výsledné 9.místo/kat.), Jan Lemberka (23. místo) a Ondřej Lemberka, kterému nakonec znemožnily odstartovat neustávající křeče. Finále B si zasloužily i dvě naše dorostenky Nikol Jakubcová (celkové 9.místo v kat.) a Adéla Šimáková (16.). Zlatým hřebem dne pak bylo finále A, kde úspěšně závodil Jakub Mařík. Svým excelentním během dokončil na 2. místě ve své kategorii, které mu zároveň zajistilo kvalifikaci na Mistrovství Evropy. Nutno dodat, že Jakub druhý den běžel 3000 m v Ostravě na MČR v atletice, kde vyhrál s časem 8:48 min. Dalším našim favoritem měl být Jakub Homola, který bohužel pro náhlou nemoc nemohl závod absolvovat.
Mezitím proběhly také závody žáků, kde jsme rovněž sbírali velmi pěkná umístění. Mezi nejmladšími bral stříbrnou medaili Petr Kříž, v dívkách si pro bronz doběhla Justýna Bednářová, šestá příčka patřila Elišce Mikulášové. O kategorii výš se radovala z vítězství Veronika Křížová, šestá byla Antonie Kepková. V chlapcích dokončil Filip Richter na 9. místě a Jiří Bednář na 10. místě. V kategorii mladších žáků exceloval Adam Šiška, z vody vylézal šestý, ale čas nejlepší cyklistiky a skvělý běh mu zajistil titul vicemistra České republiky. Ve startovním poli nás také reprezentoval Alex Mikulanda (13.) a Jakub Jenčík (16.), pochvala patří také mladší žákyni Alžbětě Šoulové (13.). Skvělý výkon přišel i v další kategorii a titulem vicemistra České republiky se může pyšnit ve starších žácích Václav Šoula. 16. příčku zde obsadil Ondřej Hubáček. V žákyních si pro nepopulární bramborové umístění doběhla Adéla Hadravová a 15. místo patřilo Nele Novákové.
Nedělní den byl smolný pro štafetu ve složení Ondřej Hubáček, Adéla Hadravová a Václav Šoula. Tato štafeta si v proměnlivém průběhu závodu dojela pro druhé místo, ale bohužel byla nakonec diskvalifikovaná pro nepovolené převody. Výborně bojovala trojice Adam Šiška, Alžběta Šoulová a Alexandr Mikulanda, patřilo jim páté místo. Úspěch slavil Jakub Jenčík, kterého jsme půjčili příbramské štafetě a zasloužil se tak o společné zlato v kategorii OPEN. V dospělých štafetách obsadili 9. příčku Martin Kozojed, Kateřina Hadravová a Jan Lemberka.
Nyní nás čeká Letní olympiáda dětí a mládeže, kam se podařilo kvalifikovat i deseti našim sportovcům, šest z nich reprezentuje Jihočeský kraj, jeden Středočeský, dvě slečny Liberecký a jedna Ústecký kraj. Držet palce jim budeme ve dnech 25.6.2024 - závod jednotlivců a 26.6.2024 - závod štafet.