2.7.2024 - Olympiáda dětí a mládeže 2024, skvělé výsledky našich členů

Obrázek
Mydlovarský rybník u Zlivi hostil letos olympiádu dětí a mládeže v triatlonu ve dnech 25. - 26.6.2024. A náš klub zde slavil několik úspěchů.
Vítěz Jakub Mařík! Kuba sice nevyplaval mezi prvními, ovšem na kole už se držel v předním balíku a pak s jistotou vyrazil na běh, jak sám řekl, letos mu to opravdu běhá a tak vítěznou pásku protínal jako první. Škoda jen, že reprezentoval kraj Středočeský. V dorostenecké kategorii startovali i Ondřej Kozojed (11.) a Matěj Homola (13.), oba kluci by pomýšleli na vyšší příčky, bohužel po zdravotních problémech neměli svou ideální formu. V dívkách stejné kategorie nás reprezentovala také Karolína Černá (9.), Nikol Jakubcová (11.) a Adéla Šimáková (22.).
Stříbrný Václav Šoula! Dalo by se říct, že na Vaškův průběh závodu už jsme zvyklí. Vyplave, jak se mu zrovna povede, na kole se chytne prvního balíku a pak předvede suverénní běh. Tak tomu bylo i zde, kde si svým nejlepším běžeckým časem zajistil druhé místo. Na vítězného Ondřeje Plice ztratil pouze 12 sekund. Závod se vydařil i Ondrovi Hubáčkovi, v cyklistické části se ještě držel prvního balíku, běžecky rychlejší soupeři ho pak ale odsunuli na osmé místo.
Bronzová Adéla Hadravová! Také Adélka si svůj úspěch na stupních vítězů zasloužila výborným během. Po plavecké části, to pro Áďu nevypadalo úplně slibně. Bojovala však do poslední chvíle a bronz ji tak byl odměnou. Body připisovala Libereckému kraji. Jihočeský dres v žákyních oblékla Nela Nováková (21.).
Druhý den jsme odstartovali v 10 h žákovské štafety. Naděje na medaili jsme si moc nedávali, přesto jsme doufali, že když se vše vydař: Štafeta ve složení Ondřej Hubáček, Nela Nováková a Václav Šoula nakonec slavila výborný úspěch. Ondra povedeným výkonem předával Nele štafetu na třetím místě. Nela pak bojovala se špičkovými soupeřkami a Vašek se vydal do plavecké části na šestém místě. Předvedl to, v co nikdo asi ani nedoufal. Jeho neuvěřitelným běžeckým výkonem dovedl štafetu ke stříbru! Krátce po poledni odstartoval závod dorosteneckých štafet. Naše štafeta ve složení Ondřej Kozojed, Karolína Kůrková a Matěj Homola si dojela pro deváté místo.
Sportovci měli možnost vyzkoušet si na této multisportovní akci podmínky profíků, zažít skvělou atmosféru a užít si jako fanoušci ostatní sporty. Všem gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci.


2.7.2024  |  Martina Hubáčková


Zpět na články


Startovní slot na Mistrovství Evropy dorostu (Europe Triathlon Youth Festival) Banyoles (ESP), 6.-8.9.2024 si vybojoval skvělými výkony Jakub Mařík. GRATULUJEME!!
2.7.2024 | více...

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...