30.8.2024 - Český pohár v triatlonu 2024 - Račice

Račická Labe Arena hostila o víkendu 24.-25.8.2024 triatlonový závod Českého poháru. Ačkoli byla trasa rychlá a rovinatá, byla také pěkně zrádná. Část okruhu kolem veslařského kanálu doprovázel silný protivítr a běh na rozpáleném slunci byl pro závodníky velice úmorný. V sobotu ráno jako první odstartovaly své závody děti a náš tým hned na úvod posbíral několik cenných kovů. Zlato nám zajistil Petr Kříž v kategorii 8-9 let, v dívkách si pro stříbro doběhla Justýna Bednářová. V kategorii 10-11 let se na stupně vítězů postavili Jiří Bednář (3.) a Veronika Křížová (2.). Do top 10 se vešla ještě Antonie Kepková (10.). Ve velmi nabité kategorii mladších žáků vybojoval stříbro Adam Šiška. Dále zde úspěšně závodili Alexandr Mikulanda (10.) a Michal Hotový (27.). V dívkách nás reprezentovaly Alžběta Šoulová (8.) a Denisa Stuchlíková (14.). Ve starších žácích doběhl na 10. místě Ondřej Hubáček a na 16. David Kříž. Ve starších žákyních si krásné 9. místo zasloužila Nela Nováková.

Chvíli po pravém poledni přišli na řadu dorostenci, junioři a dospělí závodníci, kteří absolvovali nejprve rozjížďky s intervalovým startem. Poté je čekal takzvaný stíhací závod, kde startovali Gundersenovou metodou dle časů z prvního závodu na trati 0,4km - 10km - 2km. Nejlepším naším závodníkem se stal Jakub Mařík, který v dorostenecké kategorii získal stříbrnou medaili. Stejně cenný kov vybojoval i Martin Korous (kat. 50-59let). Další umístění: Anna Jenčíková 17. (dorostenka), Karel Hotový 28. (dorostenec), Jirka Stuchlík 5. (40-49let).

V neděli ráno přišly na řadu štafety, které byly zároveň Mistrovstvím České republiky. V napínavém průběhu závodu slavil náš tým nakonec úspěch. Pro bronzovou medaili si doběhla štafeta ve složení Ondřej Hubáček, Adéla Hadravová a Adam Šiška. V silné konkurenci se neztratila ani štafeta "B" ve složení David Kříž, Nela Nováková a Alexandr Mikulanda. Tato trojice obsadila chvályhodné 8. místo. Týmovou dospělou štafetu jsme bohužel tentokrát nepostavili, a tak si naše závodnice Kateřina Hadravová a Karolína Černá zazávodily alespoň v kategorii OPEN.

Náročný dvoudenní závod byl tímto u konce, pro některé sportovce to bylo zároveň zakončení soustředění, které zde pořádáme týden před závody. Toto soustředění věnujeme hlavně technické části triatlonu. Věřím, že si odsud děti odvezly nejen nové dovednosti, ale také pěkné zážitky.
Na poslední závod v sérii Českého poháru se přesuneme do Karlových Varů 6.-8.9.2024, tak nám držte palce, protože i zde budeme bojovat o cenné kovy. Mezitím si část našeho týmu, ještě zajede zazávodit o posledním prázdninovém víkendu do Zlivi na Jihočeský pohár.