15.5. 2008 - Zhodnocení uplynulého Mistrovství Evropy v Lisabonu (POR)

Obrázek
V sobotu 10. května 2008 proběhlo Mistrovství Evropy v Portugalském Lisabonu. Zeptali jsme se Martina Pejsara jak je spokojen se svým výkonem a jak se pro něj závod ME vyvíjel...

Jak jsi spokojen se svým výkonem, jak se pro tebe závod na ME vyvíjel?

S umístěním příliš spokojený nejsem, ale jsem rád, že jsem závod dokončil. Před závodem jsem absolvoval velmi kvalitní přípravu a do Lisabonu jsem přijížděl s vidinou top 16. Bohužel jsem nezvládl odpočinout - dva dny před závodem jsem téměř nespal a do závodu jsem nastupoval pocitově dobře naladěn, ale již na první bojce jsem věděl, že dnes to bude pro mě velmi náročné. Vůbec jsem nebyl schopen se naplno rozjet. Doplaval jsem s poměrně velkou ztrátou na hlavní balík. Na kole trápení pokračovalo - měl jsem až nutkání ze závodu odstoupit, ale stále jsem si opakoval je to ME a to se nevzdává. Na běhu jsem se také nemohl rozběhnout, ale zatnul jsem zuby a za podpory diváků a místní atmosféry jsem závod se ctí dokončil a byl jsem doopravdy rád, že to mám za sebou.

Na čem je ještě pořádně zapracovat v tréninku?
V mém případě bude zapotřebí hlavně odpočívat. O mnoho více bych trénovat již nemohl, takže se musím soustředit hlavně na kvalitní regeneraci.

Bohužel to znamená i jasnou neúčast na OH, což mě velmi mrzí. Budu se proto tento rok soustředit hlavně na závody Evropského poháru.

stručně výsledky:
28. Přemysl Švarc (CZE)
33. Čelůstka Jan (CZE)
42. Pejsar Martin (CZE)
DNF - Filip Ospalý


15.5.2008  |  KarelPřílohy k článku:

Výsledky ME 2008 v Lisabonu ELITE MužiFotografie k článku:Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...