1.6. 2008 - 2. Závod Českého poháru new balance v triatlonu - Poděbrady

První červnová neděle byla opět zasvěcena triatlonu. Třetí pokračování triatlonového poháru se jelo tentokrát v Poděbradech, jako Zepter International Triathlon a akademické Mistrovství ČR. Teplota 30 stupňů ve stínu udělala své a všichni závodníci si museli sáhnout až na dno svých sil...

Ze všech "mladých" závodníků E.ON TT Tábor se nejvíce dařilo Silvě Odlerové, která potvrdila stoupající formu a obsadila 3. místo v kategorii juniorek. V juniorech si polepšil oproti závodu v Brně Jakub Lemberka a vyhoupl se na celkově 12. místo. Jakubovi Dvořákovi se tak nedařilo a závod dokončil na 20. místě.
V kategorii K 23 vydřela 6. místo Věra Hořejší, ale očekáváme, že její forma půjde nahoru.
V kategorii dorostu prožili smolný závod oba naši úspěšní závodníci z Brna Veronika Lauberová a Marek Novotný. Verča vinou pořadatelů opustila trať běhu a byla dodatečně diskvalifikována z 3. místa. Markovi se nepovedlo plavání a dobrý běh stačil již pouze na 7. místo. Výkonnostní skok předvedl Honza Fiala a dokončil na pěkném 13. místě.

Mladší žáci závodili v Poděbradech takto:
Celá skupina, která absolvovala soustředění v Děbolíně se s velkým úspěchem závodu zúčastnila. V celkovém pořadí ze 17 startujících v obou kategoriích jsme měli první tři místa v dívkách, kde zvítězila výborným během Edita Lauberová, druhá skončila Pavla Poláková, která vyplavala jako první ze všech účastníků a na kole proháněla nejlepšího cyklistu Lukáše Kince a třetí doběhla Alena Třebická. V žácích vyhrál suveréně Lukáš Kinc a třetí místo si přes slabší plavání vybojoval Šimon Kuncl.

V elitní kategorii mužů nás ale tentokrát velmi potěšil Martin Pejsar, který dokončil závod na druhém místě v absolutním pořadí!
Martinovo zhodnocení závodu je tady:

Na startu jsem trošku zaváhal a do plavecké části jsem vybíhal z druhé řady. Plavalo se mi však velmi dobře - letos poprvé bez neoprenu - a již na první bojce jsem byl na čele závodu a tuto pozici jsem si jen kontroloval. Na kole se jelo hned od začátku velmi svižné tempo a náš 8čl. balík, kde nechyběl ani brácha Jára pravidelně a poctivě střídal. Závodilo se ve 30st. vedru a mě tyto podmínky na běh příliš nesedí a tak jsem se snažil o co nelepší pozici do depa, abych vybíhal jako první a měl šanci bojovat o přední místa. V úvodu za to vzal Martin Krňávek a jeho tempu jsem v úmorném vedru nestačil. Vytvořil jsem si však menší odstup na dvojici Čelůstka-Šimko a tento odstup se mi "horko těžko" podařilo udržet až do cíle. Závod jsem dokončil úplně dehydrován, ale spokojen.