8.6. 2008 - Jihočeský pohár v triatlonu - Trhové sviny

Obrázek
V rámci přípravy na další díl Českého poháru v triatlonu zavítala šestice závodníků našeho týmu na závod Jihočeského poháru v Trhových Svinech...

V kategorii žen (13 závodnic) se představila Eva Kolomazníková, Veronika Lauberová a Silva Odlerová. Naše závodnice bojovaly statečně. V kategorii do 30 let skončila Eva na výborném druhém místě, v kategorii do 20 let Veronika vyhrála a Silva skončila třetí.
Mezi 50 muži bojovali Marek Novotný, Jakub Lemberka a Honza Fiala. Jakub vyhrál plavání, Marek vyhrál kolo a právě kolo rozhodlo o celém závodě. Během 25 km okruhu se v čele vytvořila čtyřčlenná skupina. Tato skupina přijela do depa vedená Markem Novotným s 2 minutovým náskokem. V běhu si poté náš závodník vybojoval mezi muži skvělé 3. místo. Jakubovi se kolo nepovedlo, jeho skupina nejela, ale i tak obsadil konečné 9. místo, což je velmi solidní výsledek. Honza na kole zabojoval, stáhnul ztrátu z plavání a doběhl na pěkném 17. místě.
Naši závodníci tento závod absolvovali z plného tréninku a někteří závodili s dospělými poprvé. Přesto se ve startovním poli neztratili a pěkně je prohnali.

Po dlouhém čekání na start odpoledního závodu žáků a benjamínků jako Junior Cup, vyrazili do boje jako první naši benjamínci. V nejmladší kategorii skončila na druhém místě Míša Kincová. Mezi staršími benjamínky skvěle zabojoval a všechny převálcoval hlavně v běhu Pája Straka. Dianka Třebická skončila čtvrtá. Všichni na těžké trati nechali spoustu sil a odměna v cíli byla opravdu vydřená a zasloužená.
Naši mladší žáci si udělali "svůj" závod, neboť před sebe vůbec nikoho nepustili. Mezi děvčaty bylo pro tentokrát pořadí následující:
První Edita Lauberová skvělé všechny tři disciplíny a opět pěkně prohnala i nejlepšího z kluků. Druhá Alena Třebická, které zbylo nejvíce sil do závěrečného běhu. Třetí Pavla Poláková, jako vždy perfektně zaplavala, bohužel ji v cyklistické a běžecké části provázely žaludeční potíže a síly rychle docházely. U kluků uvidíme jestli Lukáš Kinc nalezne nějakého přemožitele, ale zatím to Lukášovi hlavně jezdí, opět první místo. Druhý skončil Šimon Kuncl, kterému se snad začal líbit i běh. Čtvrtý po boji i s o rok staršími soupeři doběhl Filip Odler.