15.6. 2008 - Úspěšný víkend pro E.ON triathlon team, 3. Závod Českého poháru v triatlonu - Jablonec nad Nisou

Obrázek
Nedělní závod Českého Poháru v triatlonu se našemu týmu vydařil. Již v dopoledním závodě mládežnických kategorií se ukázalo, že jsme výkonnostně stále na vzestupu...

Kategorii benjamínků vyhrála mezi děvčaty Diana Třebická. Mezi benjamínky (muži) si pak stejné místo pro sebe "urval" Pavel Straka. V kategorii mladších žáků a žákyň nestál na stupních vítězů nikdo jiný než závodníci oblečení do červeného, tedy závodnici našeho týmu.
Pořadí bylo následující:
žáci: 1. Kinc Lukáš, 2. Červenka, 3. Kuncl Šimon
žákyně: 1. Červenková, 2. Lauberová Edita, 3. Třebická Alena.
Projev žákovského týmu se opět ukázal jako dobrý. Zároveň bylo možné vysledovat, že v této kategorii stačí (či je nutností) ke kvalitním výsledkům výborná plavecká příprava lehce "okořeněná" všeobecnou suchou přípravou.

V kategorii starších žáků jsme tentokráte neměli zastoupení a tak medaile mohli získat až dorostenci-ky. Zde si výtečně poradila s nástrahami náročné městské trati Veronika Lauberová, která se na závodní triatlonovou dráhu vrátila tuto sezónu a to po 2leté pauze. Průběh jejího závodu však naznačoval, že bude opět bojovat o mety nejvyšší. Po vyhrané plavecké části se usadila na špici závodu, kde vydržela až do běžecké části. Zde se však projevilo její 2leté závodní manko a podlehla svým dvěma soupeřkám. Přesto to bylo nádherné třetí místo a již sedmá medaile pro náš tým.

V dorosteneckém závodě mužů si velmi solidně vedl Marek Novotný, který po tradičně horší plavecké části zvládl excelentně cyklistiku a běžeckou část a mohl se radovat z umístění v elitní desítce startovního pole. Konkrétně to bylo 8. místo.

Odpolední program obstaral závod Elite, kde bylo na startu 87 závodníků v kategorii juniorů a starších a 27 žen. Hlavně v ženské části se bylo z naší strany na co koukat. Eva Kolomazníková vylézala z vody na třetím místě. V cyklistické části do toho jak se říká šlápla a poskočila na druhé místo, kde jela osamoceně avšak velmi přesvědčivě. Smůlou pro ni byl však pád v posledním okruhu, po kterém se otřesená propadla až na konec první desítky. Závod však nevzdala a nakonec vybojovala 2. místo ve své kategorii a 7. místo celkově. Její oddílová kolegyně Odlerová Silvie pak obsadila 6. místo mezi juniorkami a Hořejší Věra 7. místo v K23.
Mezi muži pak velmi kvalitně bojoval Jaroslav Pesar, který se během celého závodu pohyboval v první desítce. Nakonec urval celkovou 9. příčku a ve své kategorii dokonce příčku čtvrtou. Dvanácté místo v kategorii juniorů pak zbylo na Jakuba Lemberku, který o dobré umístění tradičně přišel v cyklistické části, kde nebyl schopen konkurovat starším závodníkům.
Celkově se dá říci, že výsledky jsou v současné fázi přípravy slušné.
8 medailí totiž opravdu není málo. Nyní nás již čekají perné 3 týdny tréninkové dřiny a testovacích závodu Jihočeského Poháru, které jak doufáme přinesou kýžené ovoce v podobě cenných kovů z táborské Velké ceny E.ON 2008.

Hodnocení závodu v Jablonci - Jiří Hampejs
Závod pro mne začal nepříliš povedeným startem z důvodu nečekaného startu (asi i pro samotného startujícího). Přes to se mi podařilo vylézt z vody na konci velké skupiny. Větší problémy pro mne nastaly na cyklistické části, kde jsem musel ve sjezdech a technických částech výrazně zvolnit oproti skupině z které jsem tedy velmi rychle vypadl. Za tento problém si určitě mohu sám nevhodným výběrem plášťů, které jsem neměl vyzkoušené v mokrých podmínkách, které díky dešti panovaly. Cyklistickou část jsem tedy absolvoval prakticky sám, kde jsem se snažil bojovat ve stoupání a rovinách což bylo na tak technické trati velmi nedostačující. V běžecké části jsem se těžko rozhýbával z křečovitého výkonu na kole. To se mi povedlo až v konečném okruhu tohoto pro mě nepovedeného závodu.
O víkendu se zúčastním Evropského poháru v Německém Schliersee. Od pondělí se už budu nacházet v Itálii v oblasti Lago di Garda na soustředění před E.ON VC 2008 Tábor.

Fotogalerie k závodu zde


16.6.2008  |  MartinPřílohy k článku:

Výsledky Jablonec nad NisouFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...