21.6. 2008 - Šťastná třináctka ...13 medailí pro E.ON TT z jednoho závodu JP 2008! - Jindřichův Hradec

Vysoce úspěšným se pro nás stal závod Jihočeského poháru v Jindřichově Hradci, který jsme absolvovali tuto sobotu 21.6.2008. Celkově se nám podařilo vybojovat 13 medailí a závodnici si je mezi sebou rozdělili takto:

Kinc Lukáš (1.místo - mladší žáci)
Lauberová Edita (1. - místo mladší žákyně)
Kolomazníková Eva (2. místo - ženy)
Třebická Alena (2. místo - mladší žákyně)
Lemberka Jakub (2. místo - muži)
Novotný Marek (3. místo - muži)
Čulík Tomáš (2.-3. místo - mladší žáci)
Kincl Šimon (2.-3. místo - mladší žáci)
Straka Pavel (2. místo - benjamínci)
Poláková Pavla (3. místo - mladší žákyně)
Hořejší Věra (3.místo - ženy)
Hořejší Kamila (3. místo - dorky/juniorky)
Kincová ml. (3. místo - benjamínci B2)

Hlavními "hrdiny" závodu však nejsou jen medailově úspěšní závodníci týmu, ale i ti, kteří se na podobný start postavili poprvé ve své krátké sportovní kariéře. Vždyť jen něco kolem deseti vteřin dělilo Niki Kašíčkovou od bronzové medaile v mladších žákyních a nebýt nezkušenosti při plavecké části, kdy se nedokázala orientovat v otevřené vodě a nabrala vysokou ztrátu, tak by ji svým kvalitním během vybojovala. Dalším malým hrdinou byl Tomáš Čulík, který svým výkonem překvapil a byl schopen konkurovat svým zkušenějším oddílovým kolegům a vybojoval stříbrnou medaili v mladších žácích o kterou se dělí s Šimonem Kinclem. Dobře si napoprvé vedly i sestry Kohoutovy Bára a Káťa, neboť bravurně a bez zaváhání zvládly napoprvé absolvovat tak náročný závod jakým závod v Jindřichově Hradci zajisté byl. Méně se dařilo pouze Filipu Odlerovi, který nezvládl plaveckou část a v běhu se mu již nepodařilo s výsledkem nic udělat.
Dorostenci, junioři a seniorští závodníci pak absolvovali závod jako zpestření tréninku před jejich domácím závodem: Velkou cenou E.ON 2008, která již pomalu klepe na dveře. Po absolvování závodu ihned pokračovali v tréninku a to tak, že se domů do Tábora vydali na kolech a "vytočili" nohy na lehkých 60 km.

A jak hodnotíme naše zkušenější závodníky?

Lukáš Kinc - tradičně podal skvělý výkon a není pochyb, že je to právě on kdo kraluje kategorii mladších žáků.

Lauberová Edita - prakticky lze o ni říci to samé co o Lukášovi, ale v kategorii mladších žákyň.

Lemberka Jakub - solidní plavání doplněné dobrým výkonem v cyklistické a běžecké části. Od minulého závodu zlepšení. Má před sebou však ještě dost tvrdé práce, aby mohl podobné výsledky sklízet i v Českém poháru.

Novotný Marek - vzhledem k tomu, že mu termín závodu "spadl" do plaveckého soustředění tak výkon solidní. Celý závod bojoval s únavou ,ale vydržel!

Kolomazníková Eva - podcenila plaveckou část na kterou si nevzala neoprén a tak nestačila čelu závodu. Kolo tradičně slušné. Běžeckou část však nemohl kvůli zranění absolvovat ani na 80% výkonu, takže pouze druhé místo.

Hořejší Kamila - umístění na bedně, ale výkon odpovídající jejímu dlouhému tréninkovému výpadku, jenž vznikl z důvodu nemoci. Čekají ještě hodně tvrdé práce k cestě zpět na vrchol sportovní výkonnosti.

Hořejší Věra - pohodový závod a slušný výsledek. Rovněž se teprve vrací do své někdejší závodní formy.

Straka Pavel - malý věkem, ale velký výkony! Opět vybojoval pódium a to se cení.

Třebická Alena - po zdravotních problémech standardní výkon. Druhé místo však potěšilo.

Poláková Pavla - tradičně výborné plavání, ale slabší běh. Po zranění z Jabloneckého závodu se však také vrátila na závodní kolbiště z lehkého výpadku, takže spokojenost.

Kuncl Šimon - stejně jako Pavla závodil z krátkého tréninkového výpadku. Bojoval však jako lev a získal medaili, takže opět spokojenost.