22.7. 2006 - 4. Závod Českého poháru v triatlonu - Mělník

V sobotu 22.7.2006 se jel v Mělníku další závod Českého poháru žactva, dorostu a juniorů. Vzhledem k velkým vedrům (34,4 stupňů) a náročné cyklistické trati, se zde očekával jeden z nejtěžších závodních podniků letošního roku. Nakolik byla tato prognóza přesná již ukázal průběh závodu staršího žactva.
Po plavecké části, kterou vyhrál závodník našeho teamu Marek Novotný, docházelo k velkým výkonnostním rozdílům na právě již zmiňované trati. Velmi sporadicky se tvořily cyklistické balíky či menší skupiny a tak byla cyklistika velmi individuální záležitostí. Nejlépe se s touto nástrahou opět vypořádal náš Marek Novotný a s přehledem i zde uhájil první místo po plavecké části. V běhu již nedošlo k žádné změně a stal se tak po zásluze vítězem kategorie starších žáků. Dobrým výkonem mu sekundoval jeho klubový kolega Jan Straka, jenž se po horší plavecké části propracoval na výbornou 6. pozici. Svůj horší den si zde vybral Jan Fiala, který se v kopcovité části kola potýkal s křečemi a závod si doslova "protrpěl v křečích", avšak dokončil, což ho ctí.
Ke startu v kategorii dorostu a juniorů nastoupili za E.ON TRIATHLON TEAM: Michael Koliha, Jakub Lemberka, Jan Chovanec, Míra Krajčík, Vojta Krejčí, Ondra Vosátka, Věra Hořejší a Klára Skalníková. S první nástrahou, kterou představovalo plavání, se všichni vypořádali výborně a vyplavali na místech, jenž zaručovala možnost boje o kovy nejcennější. Po té však již přišla na řadu již zmiňovaná cyklistická trať, jenž s pořadím pěkně zamíchala. Akceptovat tempo první skupiny se podařilo pouze Honzovi Chovancovi. Ostatní závodníci se pohybovali ve druhém a třetím balíku a bylo vidět, že se na trati dost trápí a dá se říci, že po cyklistické části bylo o medailích téměř rozhodnuto. Nejlépe si z našich vedl Honza Chovanec a obsadil nádhernou třetí pozici. Čtvrté místo mezi juniorkami pak vyválčila Věra Hořejší. Ostatní závodníci zůstali za očekáváním:
Ondra Vosátka (8.), Vojta Krejčí (9.), Michael Koliha (12.), Jakub Lemberka (19.), Miroslav Krajčík (20.)

Hodnocení trenérů:

Výsledky z tohoto závodu nám ukázaly několik skutečností, které jsme předpokládali, leč nečekali jejich takový vliv. První příčinou výpadku u několika závodníků vidíme v tom, že byl závod pouze několik dní po našem soustředění a tak zde hrála ještě částečně roli únava.
Druhá příčina pak byla v nedostatečné cyklistické průpravě, kterou jsme v uplynulých 3 týdnech malinko potlačili, neboť jsme si přáli vylepšit část běžeckou. Byla to "cílená" chyba, kterou v následujících 2 týdnech napravíme a na další závod v Nymburce budeme již na 100% připraveni.