19.7. 2008 - 5. Závod Českého poháru v triatlonu - Mělník

Obrázek
Klasické plavání "po rovině" :-), náročná cyklistika, běh kolem vinic a střídavě déšť se sluníčkem. Tak by šlo charakterizovat závodní prostředí města Mělníka, ve kterém se tento víkend uskutečnil další závod Českého poháru v triatlonu 2008...

Náš tým postrádal na startu dvě největší hvězdy Jardu a Martina Pejsara. Důvod byl prostý. Jarda se po velmi vydařeném Evropském poháru v Irsku (15.místo) rozhodl lehce odpočinout, neboť ho již příští víkend čeká další Evropské klání - tentokráte na Premium cupu v Polsku. Martin pak nabírá tréninkové dávky ve vysokohorském prostředí Švýcarských Alp (3000m.n.m.) a stejně tak jako jeho mladší bratr se chystá na EP do Polska. V Mělníce tak zbylo držet prapor týmu na závodnících mladších kategorií. Velmi zdařile se to povedlo mladším žákům, kde si pro jasné vítězství doběhl Lukáš Kinc. Druhé místo pak osadil jeho oddílový kolega Lukáš Červenka. Oba dva si tak prohodili místa, která obsadili na předešlém domácím závodě v Táboře. V mladších žákyních pak podobně jako Lukáš Kinc dominovala Edita Lauberová. Dalším, kdo podržel tým v podobě medailových umístění byl Marek Novotný (3. místo dorostenci) a Eva Kolomazníková (2. místo kat. 24-29let). U Marka Novotného se opět ukázala obrovská touha po vítězství a chuť bojovat, neboť po plavání se pohyboval až ke konci první desítky. Pokud plavání dokáže vylepšit bude patřit mezi elitu juniorského Českého triatlonu. Eva pak zajela průměrný výkon, který se však očekával, neboť je handicapována zraněním. Ještě 30 min před startem nebylo jasné zda k závodu vůbec nastoupí, protože rovněž odjíždí v příštím týdnu na Premium European cup do Polska a je třeba trošku lépe zaléčit její zranění. Nakonec se realizační tým rozhodl pro její start. Solidní výsledek, který však nestačil na medailové umístění podala Veronika Lauberová. Po plavecké části se pohybovala na špici startovního pole, náročné kolo ji však vzalo více sil než sama čekala a v běhu to bohužel stačilo až na konečnou 4. příčku. Slabší den si pak vybrala Kamila Hořejší, na kterou zbylo místo šesté. U Kamily je však predikce progresivního zlepšení, neboť téměř celá zimní příprava byla ovlivněna nemocí a v tréninku (pořádném) je teprve několik týdnů.

Další výsledky našich závodníků: Fiala Jan (14.místo), Lemberka Jakub (9.místo), Odlerová Silvie (5.místo)

- Dalším programem většiny týmu je soustředění v Prachaticích kam odcestujeme již 22.7., návrat je pak plánován na 29.7.2008.

- Eva Kolomazníková, Jarda Pejsar a Martin Pejsar absolvují EUROPEAN PREMIUM CUP v Polsku.

- Nejmladší závodníci týmu pak absolvují Jihočeský pohár v triatlonu ve Zvůli, který se tentokráte pojede jako terénní - na MTB.


20.7.2008  |  MartinPřílohy k článku:

Kompletní výsledky Mělník


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...