TOPlist3.8. 2008 - 6. Závod Českého poháru new balance 2008 v triatlonu - Nymburk

Obrázek
Excelentní výkon předvedl na závodě Českého poháru, který se jel tuto sobotu 2.8.2008 ve středočeském městě Nymburk, resp. v Ostré u Lysé nad Labem poblíž Nymburka náš Martin Pejsar a jednoznačně zvítězil. Za sebou nechal i takového ostříleného borce a účastníka Světových pohárů jakým je Jan Jaňour z konkurenčního brněnského triatlonového oddílu...

Martin absolvoval závod dle svých představ a předzávodních propočtů. V plavecké části ztratil necelých 20 s. Tuto ztrátu však dokázal smazat již během cyklistické části a společně se svým bratrem Jardou se usadil v početné čelní skupině závodu se kterou přijel i do depa. V běžecké části již exceloval a urval pro sebe a E.ON triathlon team cenné pohárové vítězství. V závodě mu skvěle sekundoval i jeho mladší bratr Jarda, který obsadil celkovou pátou příčku. Ve své kategorii (24-29let) však skončil na skvělém třetím místě.
V ženském závodě se nedařilo Evě Kolomazníkové, která kvůli obnovenému zranění v 2/2 běžecké části nabrala obrovskou ztrátu a zůstala za očekáváním. Její další starty jsou již v této sezóně, kterou poznamenalo vleknoucí se zranění kolene jenž ji prakticky nedovolilo kvalitně závodit, v ohrožení. Její oddílové kolegyně Silvie Odlerová a Věra Hořejší pak podaly pouze průměrný výkon. Obsadily ve svých kategoriích páté a šesté místo. Silva se i přesto drží na průběžném třetím místě v celkovém hodnocení Českého poháru.
Závod si naopak velmi protrápil Marek Novotný, který nabral v plavecké části ztrátu a závodem se pak prokousával "osamoceně". Veškerá snaha o smazání plavecké ztráty se na takto rychlém závodě po rovině ukázala jako marná. Mára však bojoval jako lev a vešel se i tak do elitní desítky. Tam se také podařilo nakouknout Ondřeji Vosátkovi avšak v o třídu starší kategorii juniorů. O to více je jeho výsledek obdivuhodnějším, protože je v tréninku necelé čtyři týdny.
Solidním výsledkem se pak prezentovala i Veronika Lauberová v kategorii dorostenek. V průběhu plavecké a cyklistické části se držela na vedoucí pozici, kterou však ztratila horším během, jenž se jí tentokráte vůbec nepovedl. Nakonec z toho bylo dobré čtvrté místo. Nevydařený výkon daleko za hranicí očekávání pak podal Jakub Lemberka a Jan Fiala. U obou je znát tréninkové manko ze zimního období, kde se budovaly hlavní tréninkové pilíře pro zdárný průběh závodního období.

V dopoledním doplňkovém programu elitního Českého poháru seniorů startovalo i několik našich mladších závodníků z řad žákovských kategorií. Jejich výsledky, postřehy trenérů a ostatní zajímavosti Vám přineseme v dalších dnech.
Zatím můžeme jen napovědět, že si nevedli špatně.


3.8.2008  |  MartinPřílohy k článku:

Kompletní výsledky všech kategoriíFotografie k článku:Zpět na článkyEvropský pohár Weert 1,5-40-10 (Nizozemsko) a Lukáš Červenka Z vody vylézal mezi prvními a v v čelní skupině dokončil i cyklistiku. Bohužel v běžecké části se nezadařilo. Čas přes 40 minut a celkové 45. místo. Výsledky zde
12.6.2017 | více...

Zuzka Uhlířová ovládla kategorii Z1 v Trhových Svinech. Závod byl součástí Jihočeského poháru, který se stěhuje již tuto sobotu do Malého Ratmírova.
12.6.2017 | více...