10.8. 2008 - Evropský a Český pohár v triatlonu - Karlovy Vary (aktualizováno)

V závodě Evropského poháru ITU EUROPEAN CUP Startovalo celkem 64 závodníků, mezi Čechy favorit Martin Krňávek, potom další vyrovnaní závodníci, jako Jaňour, Martin a Jarda Pejsarové, Čelůstka, Bureš, Kumstát a řada dalších. Chyběli pochopitelně všichni borci, kteří se dostali na OH v Pekingu a ladí formu na tento podnik jinde...

Po velmi vyrovnaném klání ve všech disciplínách byl nejúspěšnější Francouz - Silvain Dodet, druhý byl Rus Artem Parienko a třetí Němec Mathias Zoell.
Na skvělém 4. místě skončil Martin Krňávek z Brna a na celkově osmém po skvělém výkonu skončil náš Martin Pejsar - druhý z českých závodníků v cíli. Přitom v úvodu běhu to vypadalo ještě nadějněji.
Jarda Pejsar schytal pár ran ve vodě, na kole i v běhu se trápil a dokončil závod nakonec na 30. místě.
Evropský pohár má už tradičně dobré finanční ohodnocení, vítěz závodu bral 1920 EUR tedy téměř 50.000,- Kč

Včera 9.8. ještě proběhl v Karlových Varech na stejném místě také 7. Závod Českého poháru new balance v triatlonu, účast na tomto závodě je ale ovlivněna Evropským pohárem - výsledky v příloze

Zhodnocení závodu Martin Pejsar:

Na tento závod jsem se delší dobu soustředil a nastupoval v letošním nejlepším rozpoložení. Plavecká část byla v úvodu velmi rychlá - na první bojku plavalo téměř celé startovní pole pohromadě, což znamenalo slušnou bitku při změně směru na bojce. Po prvním okruhu jsem se držel v přední části startovního pole. V závěrečném okruhu mi však začaly docházet síly a lehce jsem se propadl na celkové 29.místo.
Na kole jsem se pohyboval zhruba do 20 km ve druhém balíku, který měl ztrátu 45s na první. Přesně v polovině cyklistiky se mi podařilo společně s Lukášem Hirtem z druheho balíku ujet a jeden a půl okruhu před depem (cca na 30km) jsme se dopracovali do první skupiny. Cítil jsem se velmi dobře a proto jsem se rozhodl vyzkoušet zahájit běžeckou část velmi ostrým tempem. (Obdobně jako týden před tím v Nymburku).
Bohužel náročná cyklistika byla znát a na 2 km mi začaly výrazně tuhnout nohy a začal jsem se postupně propadat z medailové pozice. Do posledního okruhu jsem vbíhal na 7. místě pronásledován Francouzem Lescurem, snímž jsem doběhl šestého Švýcara De Kaenela. Boj o šesté místo jsem však prohrál kvůli pozdnímu nástupu do sprintu - chtěl jsem šetřit síly a s nástupem jsem příliš dlouho váhal. I přesto jsem s celkovým 8. místem spokojen. Je to zatím můj letošní nejlepší výsledek a věřím, že ne poslední.