A máme první Velkou cenu E.ON za sebou ...

Obrázek
Závod skončil vyhlášením vítězů, pršet nepřestalo. Najde se jistě mnoho zasvěcených i jiných hodnotitelů našeho podniku, kterému jsme věnovali jako obvykle značné úsilí a velké množství volného času. O to více, že jsme chtěli novému partnerovi předvést co možná nejlepší podnik, aby se nemusel za důvěru (a pochopitelně nejen důvěru) do nás vloženou stydět a navázané spolupráce litovat.
Pokusím se proto závod stručně zhodnotit z pozice osoby ředitele závodu, tedy toho, u kterého se v našem podání sbíhají všechny nitky po celou dobu přípravy podniku od podpisu smlouvy o pořádání až po vyhlášení výsledků, osoby, která vlastně jediná ví ve všech směrech o závodě vše.
Tedy především šlo o to, abychom se vyrovnali s fakty, které před nás postavily investiční záměry města. Zvolit novou trať kola nebylo lehké. Co se líbilo nám, nelíbilo se Policii a opačně. Trať cyklistiky, která se jela byla dobrým kompromisem obou stran. Jistě šlo trať do Malšic na obrátku pro dospělé zkrátit a jet třeba 5 okruhů. Jenže takto zvolená trať by odradila ty hobíky a ostatní, kteří nejezdí na závody pro peníze ani body, ale chtějí si zazávodit. I tak Vás pánové (tedy zejména) bylo dost málo a budeme i z tohoto poklesu zájmu muset nějaké poučení pro sebe vyvodit. Jistě, za něco může počasí, ale stejně.
Soudě podle toho, že se nevyskytl po dlouhé době ani jediný protest a i podle toho, že si na mokré a náročné tratě nikdo nenatloukl, byl závod téměř bez chyby.
Jistě by se dalo najít spousta maličkostí o kterých víme a kterých se vyvarujeme. Musím však opravdu konstatovat, že ačkoliv nebyla trať cyklistiky nikdy před tím prověřena závodem, nepřinesla téměř žádné problémy. A to i přesto, že se nám prakticky nepovedlo označit trať šipkami na silnici. I když jsme to nakonec udělali i na mokrou silnici, protože suchá prostě 3 dny před závodem vůbec nebyla, odnesla barvu voda velmi rychle. Ano, stalo se, že někteří pomalí a naopak velmi rychlí se potkali na výběhu a vběhu do depa. Kvůli stavbě a rekonstrukci ulice, musel být společný, příště již odpadne.
Umíme udělat i náročnější trať, ale jde potom o to, aby Vás tu nezávodilo pár nejlepších a ostatní z obavy z těžké trati raději závod nevypustili. Dělat takto pracný a drahý závod pro 25 lidí jako tomu bylo kdysi ve Varech by asi nemělo smysl.
Nepovedlo se taky splnit slib svezení nejlepších závodníků v balonu, který jste viděli na startu plavání. Těch startů bylo plánováno víc. No větru a dešti neporučíme, pilotovi od balónu už vůbec ne. Snad příště.
Plavání se nám trošku podařilo protáhnout. Neplavali jste tak špatně, jen bójky trochu poponesl vítr a dálkoměr svazu se někam zatoulal. Běh byl bez jediné chybičky, ale i přesto, že byl souvisle značen vápnem, šipkami a cedulkami,(není taky lehké 2,5 km několikrát za den obnovit kvůli dešti), měli někteří, hlavně mladší, tendenci čáru a trať opustit a běžet svou vlastní cestou.
Občerstvení bylo tradiční, nákyp jsem sice nestihl ochutnat, ale prý byl výborný. Vody se nevypila ani polovina, protože padala shora. Vyhlášení v dešti není moc příjemné, ale myslím, že i tak bylo docela dobře připravené. Kritiku na některém z webů na to, že dorostenci dostali směšné ceny nechápeme, ale bereme to jako takové kritizování za každou cenu. Dostali přece každý mistrovský dres a medaili, peněžité odměny, děvčata květinu a každý tričko. Mimo to jsme rozdali i to, co nám dali jednotliví partneři, protože si to přáli. Bylo-li např. pro vítěže dorostu 700,-Kč málo omlouváme se, ale nechceme jít cestou většiny pořadatelů, tedy obejít prodejce cyklo materiálu a dát dohromady zadarmo věcné ceny složené z věcí, které nejdou na odbyt. Myslím že není mnoho pořadatelů v Čechách, ale i jinde, kde dává pořadatel do cen mládeže hotové peníze. Věcné ceny se zpravidla pořídí zadarmo.

Sečteno a podtrženo, považujeme závod za velmi úspěšný a organizačně asi nejlepší za posledních tak 5 let. S těmi, na kterých leží tíha odpovědnosti za jednotlivé části závodu nejvíce provedeme vyhodnocení u jednoho sponzorského soudku piva, který jsme díky chladnějšímu počasí ušetřili do 14ti dnů, aby se nedostatky, které letos navenek vidět nebyly, neopakovaly. Pokud se i Vám závodníkům, trenérům, doprovodům a ostatním líbil, je to pro nás největší odměnou.
25 minut záznamu v ČT4 sport závod připomene, fotografie ze závodu budou následovat

Mnoho sportovních i osobních úspěchů přeje

Ing. Karel Hotový
ředitel závodu

Fotogalerie ze závodu je zde


9.8.2006  |  KarelFotografie k článku:


v depu již bylo vše připraveno a zaparkováno :)Jako první se na start Velké Ceny E-ON postavily ženy...a nejlepší muži odstartovali několik minut po nichvýběh z vody je každoročně náročný a dlouhý, ani letos se na tom nic nezměnilonejrychlejší z nejrychlejších se vydávají na novou náročnou trať cyklistiky...a další naše želízka v ohniMartin Pejsar E-ON Triathlon Team si po vynikajícím běhu dobíhá pro zasloužené ZLATO. GRATULUJEME!!Jana Jiroušková AUTHOT TUFO TI je první v cíli. Závod dokončila jako první žena. GRATULUJEME!!...a tady máme první tři nejlepší muženejlepší tři ženy jsou zde a neskrývají radost
Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...