23.8. 2008 - Jihočeský pohár v triatlonu - Přední Výtoň

Obrázek
V sobotu 23. srpna se konal za nepříznivého počasí další závod Jihočeského poháru v Přední Výtoni. Tentokrát byla ale cyklistická část odjeta v terénu na horských kolech, takže taková malá X-Terra...

Již v dopoledním dětském závodě se na start postavili naši 4 závodníci. Počasí doopravdy velice ovlivnilo start kategorií 6-11 let. V chladné vodě Lipenské přehrady, která dosahovala pouze 18° se pořadatelé rozhodli, že těmto kategoriím odpustí plavání a závod byl tedy spíše jako duatlonový, tedy běh-kolo-běh. V kategorii 6-7 let se umístila Michaela Kincová na 5. místě a v kategorii 10-11 let obsadil po velice krásném výkonu Pavel Straka 1. místo, čímž se stal přeborníkem Jihočeského kraje v této věkové skupině.
V dalším dopoledním závodě v kategorii 12-13 let se už závodil klasický triatlon za účasti našich dvou závodníků Lukáše Kince a Šimona Kuncla. Lukáš po výběhu z vody na 1. místě si v pohodě umístění udržel a v dalších disciplínách již nikoho před sebe nepustil a s přehledem zvítězil. Šimon od začátku na svého týmového kolegu ztrácel a po malém zabloudění v běhu přesto skončil na 2. místě.
V odpoledním startu mužů a žen se postavil na start jediný náš závodník Věra Hořejší. Po plavání vylézala v čelní skupině. Cyklistická část byla velmi těžká. Terén byl promoklý po dopoledním dešti a ve sjezdech musela jet hodně opatrně, když jí vypověděla službu zadní brzda na kole. I přesto skončila na 4. místě v kategorii žen.

Míra Pech


26.8.2008  |  Míra PechPřílohy k článku:

Výsledky Přední Výtoň - děti
Výsledky - Přední Výtoň Jihočeský pohárFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...