8.10. 2008 - Vyhlášení cen Jihočeského poháru pro rok 2008 i s účastí našich závodníků

Obrázek
Letošní slavnostní ceremoniál vyhlašování vítězů Jihočeského poháru 2008, který se uskutečnil 4. října 2008 v Litvínovicích u Českých Budějovic se tentokráte neobešel ani bez účasti našich závodníků a to obzvláště z řad mládeže do 15ti let...

Starší závodníci již mají svůj závodní program nastaven každoročně jinak a to směrem k vrcholnému Českému a Evropskému poháru, který občas doplňují účastí na závodech ITU - proto se nemohou zúčastnit potřebného počtu závodů potřebných do celkového hodnocení krajského poháru. Přesto se nám podařilo letos ukořistit nejeden mistrovský krajský titul a to včetně toho nejcennějšího v kategorii mužů, který pro náš klub vybojoval Jaroslav Pejsar.

Absolutně nejlépe a zcela stejně si z našich řad počínali ve svých kategoriích hned tři závodníci Lukáš Kinc, Pavel Straka a Edita Lauberová. Všichni kralovali na všech svých "krajských" startech a odnesli si tak zasloužená vítězství. K dobru jim může být i to, že nenašli přemožitele ani na absolutní většině závodů konaných při závodech Českého poháru.
Vynikající výkon podala i letos poprvé triatlonově závodící Niki Kášková, která vybojovala stříbrnou pozici hned za svojí oddílovou kolegyní Editou Lauberovou. Pódiové umístění pro sebe vybojoval i Šimon Kuncl, který si v kategorii mladších žáků stoupl na příčku bronzovou.


A co na úspěchy v Jihočeském poháru 2008 říká za E.ON TT hlavní trenér?

S výsledky na této nižší závodní úrovni jsme určitě spokojeni. V žákovských kategoriích se odráží kvalitní práce trenéra Jiřího Hořejšího a poctivá příprava většiny závodníků. Všichni jsou teprve na začátku své sportovní "kariéry" a je jen na nich jak se postaví k tréninkovým úkolům a někdy se dá říci i nástrahám v dalším období.


Jaké jsou plány týmu na příští rok ohledně Jihočeského poháru 2009:

Letos to bylo po dlouhé době poprvé, co jsme se ve větší míře ukázali v krajském prostředí. Je pravdou, že zatím pouze v mládežnických kategoriích, ale přeplněný kalendář vyššími soutěžemi nám nedával možnost účasti v seniorských kategoriích. Na příští rok však hodláme učinit několik kroků, aby se nám dařilo kvalitně obsazovat tyto závody i seniorskými závodníky. V této sezóně jsme vybojovali krajský titul mezi muži a příští rok bych byl rád, kdyby se nám podařilo udělat zase krok vpřed a získat i celkové vítězství. Již nyní můžu říci že obsadíme, a já věřím že kvalitně, všechny elitní mužské kategorie.


9.10.2008  |  Martin HotovýPřílohy k článku:

Výsledky Jihočeského poháru 2008Fotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...