20.4. 2009 - Týmový rekord na 1. závodě Jihočeského poháru v duatlonu - Dubné u Č. Budějovic

S nadsázkou lze říci, že si náš tým v nedělním závodě Jihočeského poháru 19.4. 2009 vytvořil na krajském přeboru svůj rekord v počtu svých závodníků na jednom závodě a to i přesto, že na závodě chyběly hlavní juniorsko-seniorské posily...

týmu jako bratři Jarda a Martin Pejsarové, Jiří Hampejs, Veronika Lauberová Jan Zikmund a několik mladších, bylo na startu celkem 30 našich závodníků našeho týmu. Z tohoto čísla se plných 19 sportovců představilo v odpoledním závodě JUNIOR CUPU 2009.
Celkově tým pojal závod pouze a výhradně tréninkově a v duchu toho, že duatlon se netěší jak v týmu tak i mezi závodníky až na výjimky žádnému velkému zájmu. Přesto se na start tréninkově postavili a vyzkoušeli si tvrdý a náročný úděl duatlonisty, který musí v jednom závodě dvakrát běžet.
Největší naše želízko v ohni, pokud se to tak dá říci, byl nadějný junior Marek Novotný. Celkově se závod pro něj vyvíjel dle představ a ještě 200m před koncem cyklistické části se držel ve vedoucí skupině, pak ho však postihly křeče, musel zastavit strečinkovat a tak byla naděje na čelní umístění ztracena. Přesto závod dokončil, aby mohl svým týmovým kolegům pomoci k boji o týmové medaile.
Nejlépe se tedy pak vedlo Michalu Hášovi, který obsadil celkově 6. místo (ve své kategorii bral 2. místo) a Jakubovi Lemberkovi, který skončil celkově na 9. místě a ve své kategorii bral rovněž jako jeho oddílový kolega druhé místo. Závod s zcela nevyvedl Josefu Vítů, který bohužel nepřekvapil a dopadl dle své tréninkové píle a obsadil až 7. místo v kategorii dorostenců. "Nejmladší" družstvo mužů na startu ve složení Lemberka, Novotný, Háša pak celkově získalo bronzové medaile. Mezi děvčaty si nejlépe vedla Eva Kolomazníková, která obsadila ve své kategorii druhé místo, přesto však její výkon zůstal za očekáváním. Jen příčku za Evou Kolomazníkovou se umístila, dnes už spíše trenérka mládeže, Věra Hořejší. Nejlépe si však s ohledem na umístění vedla Hořejší Kamila, která získala titul přebornice Jihočeského kraje v duatlonu pro rok 2009 v kategorii dorostenek.

Odpolední Junior cup 2009 pro všechny kategorie mládeže přinesl spoustu skvělých sportovních zážitků a i medailí pro naše mladší "borce". Krajský titul přeborníka/přebornice kraje v duatlonu pro rok 2009 si pro sebe vyválčila Diana Třebická (10-11let), Pavel Straka (mladší žáci) a Edita Lauberová (starší žačky). Stříbrnou pozici si pak vybojoval: Petr Červenka (6-7let), Kincová Terezka (6-7let), Jan Větrovský (mladší žáci), Lukáš Kinc (starší žáci) a Niki Kášková (starší žačky). Bronzová medaile pak zbyla na Lukáše Zadražila (mladší žáci), Martina Vítů (starší žáci), Kateřinu Kohoutovou (mladší žačky) a Alenu Třebickou (starší žačky).
Ostatní závodníci v mládežnických kategoriích si nevedli vůbec špatně a to hlavně s přihlédnutím k tomu, že to byl pro většinu jeden z prvních duatlonových závodů v životě.

Celkově mohu za trenéry konstatovat, že se nám závod vydařil skoro dle představ. Tým si důstojně a kvalitně zatrénoval, ověřil formu a rovněž otestoval svého týmového ducha. Celkový počet našich sportovců na závodě v počtu 29 je rovněž vypovídající číslo o oblibě závodů.