4.5. 2009 - Tálínský MTB duatlon a Junior Cup, aneb 13 medailí pro náš tým

Skvělou formu a tak i kvalitní prezentaci klubu si dopřáli sportovci mládežnických kategorií na dalším duatlonovém Jihočeském poháru, který se uskutečnil dne 2.5.2009 v Jihočeském Tálíně u Písku. Tratě byly připraveny v různých délkách dle kategorií...

Cyklistická část však měla jedno specifikum a to, že se musela absolvovat na horském kole (MTB) což jak s později ukázalo byla pro mnohé sportovce úloha nelehká. Na start se postavilo 19 členů našeho týmu, kteří dohromady vyválčili úctyhodných 13 medailí.
Nejlepšího možného výsledku dosáhli, a odvezli si tak z Tálína zlatou medaili, tito závodníci: Michal Háša (M1), David Macek, (BC1), Diana Třebická (BD3), Lukáš Zadražil (mladší žáci), Tomáš Čulík (starší žáci), Niki Kášková (starší žačky) a Kamila Hořejší (dorostenky). O stupeň níže avšak stále jak se říká "na bedně" skončil Petr Červenka (BC1), Míša Kincová (BD1), Pavel Straka (mladší žáci), Martin Vítů (starší žáci) a Alena Třebická (starší žačky). Poslední cenný kov pro tým vybojoval v podobě bronzové medaile Šimon Kuncl (starší žáci).
Všechny předvedené výkony byly vynikající, závodnici bojovali tak, jak se při všech sportovních kláních sluší, tedy naplno, ale v duchu fair-play.

Z pohledu trenérů:
závod byl jako tradičně zpestřením tréninkové přípravy v tomto období. Velmi nás těší, že i mladším "plaveckým" kategoriím neschází chuť se duatlonových klání zúčastnit, což je vidět i z počtu sportovců, kteří se na start za náš tým postavili. S výsledky, přístupem závodníků a celkovým pojetím závodu můžeme být pouze spokojeni a doufat, že nám toto nadšení vydrží po celou sezónu a i roky následující :-)