10.5. 2009 - Prachatický triatlon, 1. závod Jihočeského poháru - Prachatice

V sobotu 9. května se v Prachaticích uskutečnil 1. závod Jihočeského poháru v triatlonu. Závodilo se na tratích 0,25 km plavání - 9 km kolo - 3 km běh. Plavecká část se konala v plaveckém bazénu, a po té se Gundersenovou metodou vyjíždělo na cyklistikou část, která byla již spojena s během. Cíl celého závodu byl u rozhledny Libín ve výšce 1068 m n.m. ...

E.ON Triathlon Team Tábor reprezentovali starší závodníci Pavel Zinner, Jakub Lemberka, Marek Novotný a Kamila Hořejší. Účast našich závodníků byla pořadatelem kladně hodnocena a hlasatel závodu několikrát upozorňoval diváky na jejich přítomnost. To, že závodníci E.ONu budou patřit mezi favority, se ukázalo hned v plavecké části. Tu zvládli bez problémů, a tak po ní byli v pořadí Jakub Lemberka, Marek Novotný, Pavel Zinner a Kamila Hořejší mezi prvními pěti.
Na začátku cyklistické části nastoupila dvojice Lemberka - Novotný a vytvořili si nadějný náskok před zbytkem startovního pole. Kolem 5. kilometru však Jakub vytuhnul a těsně před depem ho dojeli pronásledovatelé. Marek tempo udržel a do závěrečného běhu vybíhal s náskokem.
V běhu si Marek vedoucí pozici udržel a stal se překvapivě absolutním vítězem tohoto závodu. Zároveň si odnesl 1. místo v kategorii juniorů i mužů.
Jakub Lemberka se celkově umístil na šestém místě a v kategorii juniorů na místě druhém.
Pavel Zinner skončil celkově sedmý a 3. místo obsadil v kategorii do 40 let.
Kamila Hořejší ztratila nadějnou pozici na kole a krize vyvrcholila v běhu, kde se propadla na celkově 35 pozici, v kategorii juniorek však skončila druhá.

Co říci na závěr:

Trať kola i část běžecká byla extrémně náročná, vedla neustále do kopce a velké bylo i převýšení. Marek s Jakubem prokázali, že v zimě nezaháleli a jejich forma se ukazuje jako nadějná. Škoda jen, že Markovi tato forma nepřišla před týdnem v Liberci při nominaci na Mistrovství Evropy v duatlonu. Ale v tom je triatlon krutý a zároveň krásný.

Výkon vítěze závodu z pohledu trenéra Martina Hotového:

Po návratu z Mallorky měl Mára problémy s aklimatizací a přechodem do "normálního" tréninkového režimu, což vedlo k lehkým příznakům přetrénování. Následný odpočinkový blok jsme ihned nasměrovali (společně s atletickým trenérem) z důvodu zlepšení regeneračních procesů do horské oblasti Šumavy a výsledek jak je vidno se pomalu dostavuje. Škoda jen, že se nám nepodařilo 100% "vyladit" už na závod MČR v Liberci. Vzhledem k tomu, že se připravujeme na ostré starty až od prvního červnového víkendu není však žádný důvod zoufat.