24.5. 2009 - 3. Závod Českého poháru New balance v triatlonu - Hranice

Obrázek
Předposlední neděli měsíce května tedy 24.5. se uskutečnil v Hranicích na Moravě další díl Českého poháru v triatlonu kategorií dorostu, staršího a mladšího žactva. Jednalo se již o třetí pohárový závod letošního roku, avšak až nyní mělo dojít na "plnohodnotné" triatlonové souboje...

Jelikož jsme nechtěli nic ponechat náhodě vyrazili jsme do místa závodu již s jednodenním předstihem. To nám zajistilo možnost dokonalého seznámení s tratěmi a podmínkami závodu. A vyplatilo se!
V dorostenecké kategorii se představila pouze jedna naše závodnice a to Kamila Hořejší. Její výkon byl trenéry velmi sledován, neboť se ji v začátku sezóny nevedlo dle představ. Zde však předvedla výkon obdivuhodných kvalit a dá se i s nadsázkou říci, že došlo k jejímu návratu či znovuzrození v elitní dorostenecké špičce. Výborným a vyrovnaným výkonem jak v plavecké tak i cyklistické části, který dovršila vynikajícím závěrečným během vybojovala v nabité a početné konkurenci vynikající stříbrnou pozici.
Tradičně skvěle si na trati žákovského triatlonu počínala Edita Lauberová, která opět nikoho nenechala na pochybách, kdo je v současné době triatlonová mládežnická jednička a s přehledem zvítězila stylem start-cíl. Neustále zlepšující formu potvrdila i Niki Kášková, která pro sebe vybojovala v letošní sezóně již druhou bronzovou medaili v "elitních" pohárových závodech. V kategorii s Editou a Niki se ještě představila naše nadějná závodnice Alena Třebická. Té se však nevyvedla cyklistická část a obsadila až šestou pozici. V kategorii chlapeckých se tradičně nejlépe vedlo Lukáši Kincovi, který se celou dobu pohyboval na špici závodu. O medailích se pak rozhodovalo až v závěrečné fázi, kde statečně bojoval s o rok staršími závodníky až do posledních centimetrů trati. Zde však podlehl v souboji o třetí příčku minimálním rozdílem dvou desetin vteřiny. Společně s Lukášem se na startu objevili ještě Martin Vítů (10.) a Tomáš Čulík (11.)

Z pohledu trenéra:
Celkově by šlo závod zhodnotit velmi jednoduše: "Vynikající nálada a atmosféra v týmu v kombinaci s parádními souboji na tratích a kvalitními výsledky". Prostě přesně to, co by závody v těchto kategoriích měly sportovcům přinášet. Pokud bych měl vypíchnout pouze jednu věc tak by to byl výkon Kamily Hořejší, jenž se vrátila v plné parádě do své dřívější výkonnosti. Jenomže tým je třeba vždy hodnotit komplexně a ten šlapal skvěle a bylo se na co dívat. Lukáš předvedl strhující finiš takzvaně na krev, Edita závod typu start-cíl, Niki to, že i s horším plaváním začátečníka lze bojovat a brát cenné kovy. Martin s Tomášem pak předvedli, že závodit na Českém poháru se sportovní ctí se dá vždy a Ája, že ani o malinko horší výsledek není důvodem k špatné náladě a závod si lze užít naplno se vším okolo co k němu patří i tak.


24.5.2009  |  Martin HotovýPřílohy k článku:

výsledky dorostenky
výsledky žáci starší
výsledky žačky staršíFotografie k článku:Zpět na články
Přípravy Evropského a Českého poháru v triatlonu 2018, který se uskuteční v Táboře dne 29.7. běží naplno. Krátké dynamické video z dění při loňském ročníku můžete shlédnout zde
25.4.2018 | více...

Výsledky E.ON aquatlon cupu naleznete přílohou.
9.9.2017 | více...