31.5. 2009 - čtvrté kolo Českého poháru v triatlonu mládeže - Ostrá

Obrázek
Další kolo Českého triatlonového poháru a zároveň závodní novinka v těchto kláních - terénní triatlon na MTB - bylo pro nadějné mládežnické triatlonisty připraveno tuto neděli 31.5. 2009 podobně jako u seniorských kategorií v Ostré u Lysé nad Labem...

Ve starších žácích, šlo i o body do Českého poháru a tak účast včetně nasazení byla vynikající. Všichni očekávali co se závodníky udělá intervalový start po 20 sekundách a cyklistická část na horských kolech (MTB). Stalo se však pouze to, že bylo velmi znát, kdo je příznivcem přípravy na horském kole a kdo nikoliv, tedy spíše kdo kvalitní horské kolo vlastní a kdo ne.
Kolikrát velmi dobří silniční cyklisté nečekaně nestačili na podmáčené a v některých částech závodu i velmi uzoučké trati, kde nešlo ani předjíždět. Vzhledem k tomu, že plavecká i běžecká část probíhala "klasicky" byla jízda na MTB rozhodujícím faktorem. Nejlépe se s ní podařilo vyrovnat Editě Lauberové, která obsadila třetí pozici ve straších žákyních. Jen o příčku hůře se umístila stále se lepšící Niki Kášková. Rovněž úctyhodný výkon podala Alena Třebická, která i navzdory tomu, že cyklistika je prozatím její nejslabší stránkou obsadila výbornou šestou pozici. Stejné místo jako Ája avšak mezi chlapci zbylo na Lukáše Kince. Tomu se závod vůbec nepovedl a to právě vinou horší techniky a připravenosti na MTB. Na startu této kategorie se ještě představili Šimon Kuncl (12. místo), který jel závod po delší nemoci a Tomáš Čulík (14. místo), který měl v MTB části dosti nepříjemný pád - ale přesto dokončil!

Vzhledem k nepříznivému počasí se na start plavecko-běžeckého závodu úplně nejmenších kategorií postavila pouze hrstka našich nejmenších ve věku do 11 let. Jmenovitě pouze závodnice Diana Třebická a Terezka Kunclová. Obě dvě však předvedly bojovné výkony. Dája s přehledem zvítězila a to stylem start-cíl. Terezka byla po plavecké části až na třetí pozici. Pěkným během se však posunula na výbornou druhou příčku hned za Dáju.

Odkaz na kompletní výsledky zde

1.6.2009  |  Martin Hotový

Přílohy k článku:

výsledky

Fotografie k článku:

Zpět na články

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...

V právě končícím týdnu proběhlo první letošní soustředění a to na tradičním místě Šumava - Zadov. Kempu se zúčastnili převážně sportovci Sportovního centra, to jest výkonnostní sportovci. Vedení kempu se ujal Radek Eliáš, který meziklubově s námi intenzivně spolupracuje. Velkou oporu pak měl ve Vojtovi Vackovi.