14.6. 2009 - Medailové žně na dalším závodu Jihočeského poháru - Trhové Sviny

V neděli 14.6. 2009 se naši závodníci zúčastnili dalšího závodu Jihočeského poháru v Trhových Svinech. V dopoledním závodě se představili Pavel Zinner a Věra Hořejší. Pavel ve své kategorii obsadil 3. místo, Věra 1. místo...

V odpoledním programu, tedy v dětských závodech reprezentovalo naše barvy 20 závodníků. Mezi benjamínky I si zlatou medaili vybojovala stylem start-cíl Michaela Kincová. Z kluků si pro stříbrnou medaili doběhl Petr Červenka a stříbrnou si odvezl David Macek. V kategorii benjamínci II si po skvělém cyklistickém výkonu vybojoval 3. místo Jakub Mareš a jeho týmový kolega Pepa Míka obsadil 7. místo. Nejpočetnější kategorii benjamínci III reprezentovalo 7 našich závodníků. Mezi děvčaty se nejlépe vedlo Dianě Třebické, které si doběhla pro 3. místo, Bára Kohoutová obsadila 4. místo, Tereza Kunclová skončila na 8. místě a za ní na 9. místě doběhla Zuzana Uhlířová. Nejlepší z chlapců Vojta Šmejkal po výborné jízdě na kole obsadil 4. místo, Vojta Mareš 5. místo a Jan Novák doběhl na 6. místě.

Mezi mladšími žáky si skvěle vedl Pavel Straka, který v závěrečném sprintu vybojoval bronzovou medaili, Lukáš Zadražil doběhl na 6. místě a Dominik Šmejkal dokončil na 7. místě. Kateřina Kohoutová si doběhla pro 5. místo stíhána Barborou Mackovou, která obsadila 6. místo. Na start starších žáků se postavil Tomáš Čulík, Martin Vítů a Niki Kášková. Kluci se po výborných výkonech v plavání i cyklistice poprali o zlatou medaili, kterou nakonec vysprintoval Martin Vítů a Tomáše Čulíka posunul na 2. místo. Niki se potýkala s technickými problémy, ale svým vynikajícím výkonem na běhu si zaslouženě odvezla nejcennější medaili.