14.6. 2009 - závod Českého poháru, ČEZ Jablonecký sprint triatlon - Jablonec nad Nisou

V neděli 14.6. 2009 dalo několik našich svěřenců přednost získávání cenných bodů v Českém poháru v Jablonci nad Nisou před Junior Cupem a Jihočeským pohárem v Trhových Svinech. Pro kategorie žáků byl vypsán závod v Aquatlonu (0,6 km plavání a 3 km běh) a pro kategorie dorostu a juniorů triatlon (0,75 - 20 - 5), který byl pro juniory nominací na mistrovství Evropy...

Při ranním měření bylo rozhodčími rozhodnuto, že se plavecká část žáků bude odehrávat v krytém bazénu, jelikož teplota vody byla pod přípustnou hranicí. Běh pak pokračoval po technické přestávce Gundersenovou metodou. Ve starších žácích se skvělým během propracoval Lukáš Kinc na pěkné druhé místo, Šimon Kuncl dobře začal v plavání, ale svou pozici z plavání neudržel a po běhu skončil dvanáctý. V žákyních trochu doplatila na plavání v bazéně Ája Třebická, ale nejlepším během se nakonec dostala na bronzovou příčku.

Po žácích následoval společný závod dorostenců a juniorů. V tomto závodě bojovali za náš tým Verča Lauberová, Kuba Lemberka a Honza Zikmund. Verča bohužel neudržela pozici po plavání a skončila pátá. Kuba vyrovnaným výkonem ve všech disciplínách vybojoval desátou příčku. Honza Zikmund doběhl na čtrnáctém místě.
V odpoledním Age Groups závodě (stejné distance jako junioři) skončil Jirka Hampejs na pěkné páté příčce.