28.6. 2009 - Mistrovství ČR v triatlonu, Český pohár dorostu, Mistryní ČR starších žákyň pro rok 2009 je Edita Lauberová - Dolní Počernice

Obrázek
V den, kdy část Jihočeského kraje začínala bojovat s povodněmi tedy 28.6. 2009 vyrazil náš tým na druhý nejsledovanější závod sezóny, hned po ODM 2009, tedy Mistrovství České Republiky v triatlonu, které se konalo v Praze. Tradičně se naše zraky upíraly hlavně do kategorií starších žáků a žákyň...

Zde se mezi chlapci představili Lukáš Kinc, Tomáš Čulík a Šimon Kuncl. Lukáš si v první části závodu, tedy plavání, zkušeně pohlídal čelo závodu tak, aby mohl v cyklistické části jezdit v prvním "balíku". To se mu podařilo a do běžecké části vybíhal na překrásném druhém místě. Smůla ho však postihla v prvním seběhu z kopce, který byl cca 200m za depem a při kterém si natáhl lýtkový sval. Běžet pak již bylo pro něj spíše utrpením, přesto dosáhl na pátou příčku. Osmá příčka pak připadla na Tomáše Čulíka a jen o místo za ním skončil Šimon Kuncl. Tomáš se po tradičně horším plavání prokousával startovním polem vpřed, takže umístění v elitní desítce bylo zasloužené. Šimon naopak předvedl solidní úvod a prostředek závodu, avšak v běžecké části se startovním polem o něco propadl.

V kategorii starších žákyň se očekávalo co udělá s děvčaty prodloužení plavecké části na 500m. Nejlépe i v této kategorii vedla Slovenská závodnice Kuriačková Ivana, která nedala českým děvčatům šanci a vyhrála závod stylem start-cíl. Nejlepší Českou závodnicí a tak i mistryní ČR se stala druhá v cíli a tou nebyl nikdo jiný než naše Edita Lauberová, která v letošní sezóně podávala a podává vždy výkony na medailové úrovni. Na páté příčce se pak umístila Niki Kášková, které se nepovedla první část závodu, kde ztratila a nebyla již schopna využít na kole rychleji jedoucích "balíků" chlapců. Přesto v běžecké části zabrala a páté místo je pro ni v první její triatlonové sezóně jistě úspěchem. Dobře se vedlo i třetí naší závodnici Aleně Třebické, která vyrovnaným výkonem obsadila sedmou příčku.

V odpoledním pohárovém závodu náš tým reprezentovala pouze Kamila Hořejší, avšak její výkon byl vysoce kvalitní. Po plavecké části ztrácela na vedoucí Kaniščevovou 40s což se jí společně se závodnicí Hlaváčovou (ŠUTRI) podařilo udržet i na stejné úrovni při vjezdu do depa. Bylo tedy zřejmé, že pokud se chce slušně umístit musí být "silná" v závěrečném běhu. Zde společně s Hlaváčovou postupným výkonem smazaly náskok Kaniščevové a vše se schylovalo k závěrečnému finiši. Těsně před začátkem finiše Kamila netakticky ztratila kontakt. Vytvořila se tak mezera mezi ní a Hlaváčovou cca 30 metrů. V závěru měla sice Kamila více sil a ztrátu smazávala, avšak zcela seběhnout se jí již nepovedlo. Dokončila tedy na velmi pěkné druhé pozici. Malinkou "skvrnkou" na tomto strhujícím závodě bylo neférové jednání jedné se závodnic, která se pomocí svého doprovodu občerstvovala i v průběhu běžecké části a to mimo oficiální občerstvovací stanice. Závod to však byl jinak spravedlivý a bude zajímavé sledovat výkony všech dorostenek v nadcházejících závodech a to s ohledem na Mistrovství České Republiky, které hostí dne 9.8. 2009 město Tábor a pořádá náš tým.