6.7. 2009 - Další závod Jihočeského poháru a Junior Cup - Tálín

V sobotu 4. července se konal další závod Jihočeského poháru v Tálíně. Na trať se postavilo 25 závodníků našeho týmu. Dopolední program patřil Junior cupu, tedy dětským kategoriím...

zde nás reprezentovalo 19 závodníků. V kategorii Benjamínci I (6-7 let) se na start postavila Michaela Kincová a David Macek. Michaela vyhrála plaveckou část, na kole zaváhala a do běžecké části vybíhala na 2. místě. V běhu neponechala nic náhodě a hned po úvodních metrech se ujala vedení a doběhla si pro zlatou medaili. David vyhrál závod stylem start-cíl.
Jakub Mareš z kategorie Benjamínci II (8-9 let) doběhl na pěkném 5. místě, z dívek si skvěle vedla Karolína Nováková, která si vybojovala bronzovou medaili.
Mezi Benjamínky III (10-11 let) výborný výkon v plavecké části podal Vojtěch Mareš. Svůj náskok ztratil v cyklistické části a dokončil na 2. místě, Jan Novák doběhl 3. Mezi děvčaty si skvěle vedla Diana Třebická a Barbora Kohoutová. Barbora vyhrála plaveckou část, ale svůj náskok neudržela a skončila na 3. místě. Diana smazala malou ztrátu z plavání a nejrychlejším během si se slušným náskokem doběhla pro zlatou medaili.

Mezi mladšími žáky svedl Jan Větrovský souboj o 2. místo, které nakonec vybojoval. Pavel Straka ve finiši prohrál v souboji o 3. místo a odnesl si pomyslnou bramborovou medaili. Lukáši Zadražilovi se nevedlo podle jeho představ a obsadil 6. místo. Z děvčat se skvěle vedlo Kateřině Kohoutové, která si zaslouženě odvezla bronzovou medaili. Naše nová závodnice Barbora Macková doběhla na pěkném 5. místě.
Kategorii starších žáků kraloval Lukáš Kinc. Po nejlepším plaveckém výkonu předvedl trhák na kole a vytvořil si tak náskok před soupeřem Lebedou (ŠUTRI). Náskok ještě zvětšil v běžecké části a z Tálína si odvezl zlatou medaili. 3. místo patřilo Tomáši Čulíkovi, na 5. místě skončil Martin Vítů, na 6. místě Šimon Kuncl. Z dívek si pro 1. místo doběhla Edita Lauberová stíhána Alenou Třebickou, která si nakonec odvezla stříbrnou medaili. Niki Káškové se závod nezdařil dle představ a závod dokončila na 4. místě.

Odpolední část patřila hlavnímu závodu dospělých. Ani nepříznivé klimatické podmínky neodradily pořadatele od přerušení závodu a závodníci se tak museli potýkat se silným větrem a deštěm v plavecké a cyklistické části závodu. Své kvality předvedl jeden z nejzkušenějších závodníků Jaroslav Pejsar, který vyhrál celý závod i svou věkovou kategorii. V kategorii mužů do 20 let se na 1. místě umístil Marek Novotný, 2. místo obsadil Jakub Lemberka. V kategorii mužů do 30 let obsadil Pavel Zinner 4. místo. V kategorii žen probíhal vyrovnaný souboj mezi Věrou Hořejší a Veronikou Lauberovou. V závěrečném finiši měla Veronika více sil a doběhla si pro celkové 1. místo, 2. místo si Věra už nenechala vzít. Obě závodnice zvítězily ve své věkové kategorii.