15.7. 2009 - Závod Jihočeského poháru - Včelnička

Za příznivého počasí se v sobotu 11.7. konal 10. závod Jihočeského poháru Triatlon Včelnička. Jednalo se již o 16. ročník s tradičními tratěmi 0,6-25-5 km. Mezi závodníky je vyhlášen ledovou vodou rybníku Sýkorák. Ani tentokrát pověst nezklamala, organizátoři naměřili teplotu 16,5 °C ...

Rozhodně musím vyjádřit upřímné uznání borcům plavajícím bez neoprenů, z nichž někteří strávili ve vodě více než 2x delší čas, než plavecká špička, opravdoví "ledoví muži". První disciplína startovní pole čítající 56 závodníků poměrně výrazně roztrhala. Kontakt se špičkou udržel náš závodník Pavel Zinner, který vyplaval s minimálním odstupem na 4. místě, mezi ženami vyplavala tradičně kvalitně Věra Hořejší.
Cyklistická část závodu se jela za poměrně silného větru. Všichni závodníci se mohli ihned po naskočení do pedálů zahřát výjezdem do prudkého stoupání. První čtveřice závodníků utvořila okamžitě spolupracující skupinu, která se začala ostatním postupně vzdalovat. Síly závodníků rozhodně prověřilo táhlé stoupání v poslední čtvrtině trati, ve kterém byl Tomáš Bednář závodící za tým Gold Service Pelhřimov z vedoucí skupiny kvůli defektu nucen odstoupit ze závodu. Díky tomu se čelo závodu ztenčilo na 3 borce s vidinou boje o medailové pozice.
Jako první se do 2. depa přiřítil Pavel Zinner, který si tak absolutně nejrychlejším časem cyklistické části vytvořil náskok pro závěrečnou disciplínu. Vedoucí trojice závodníků si před během vytvořila poměrně výrazný odstup 2 minut před ostatními pronásledovateli. Očekával se tedy zuřivý boj o medailové pozice. Úvod běžecké části závodu se oproti loňským tratím malinko změnil, nicméně po výběhu na asfalt čekalo na unavené závodníky tradiční táhlé stoupání. V něm si kontroloval čelní pozici Pavel Zinner spolu s Filipem Toulem z týmu ŠUTRI následováni s drobným odstupem Petrem Špůrkem závodícím za tým Koloběžka Vracovice. Po mohutném boji na běžeckém poli se jako první se do cílové zatáčky přihnal znamenitý běžec Filip Toul, který tak získal celkové prvenství. Pavel Zinner obhájil výborné celkové 2. místo a 1. místo v kategorii M3, čímž si pojistil již 2 měsíce trvající celkové vedení v Jihočeském poháru triatlonu 2009.
Mezi ženami tradičně obsadily vedoucí pozice starší kategorie. Celkové 13. místo, 1. místo mezi ženami celkově a 1. místo v kategorii Z3 vybojovala Šárka Grabmüllerová z týmu B+H Triatlon ČB. Na 2. místě se umístila Milena Procházková z týmu Trisk ČB soutěžící ve stejné kategorii a třetí místo vybojovala naše závodnice Věra Hořejší, jež se celkově umístila na 29. místě. Svým výkonem získala 1. místo v kategorii Z2.
Určitě musím připomenout, že tradičně nejstarším účastníkem tohoto závodu byl člen našeho týmu Karel Schneider, který závod s úsměvem na tváři úspěšně dokončil. Upřímně obdivuji a gratuluji.
Chtěl bych vyjádřit všem pořadatelům pochvalu a poděkování za výborně zorganizovaný a vydařený závod. Podrobnosti o závodu na (www.vcelnicka.cz/triatlon)