27.7. 2009 - Triatlonový JUNIOR CUP pokračoval dalším závodem - Zvůle

Obrázek
V době, kdy naši starší závodníci zakončovali náročný program "horského" soustředění na Šumavě vyrazili jejich mladší kolegové na další díl již tradičního a prestižního triatlonového seriálu - JUNIOR CUP 2009, který se jel v neděli 26.7. ve Zvůli u Kunžaku...

Až na pár kategorií se nám podařilo obsadit a i vybojovat cenné kovy ve všech mládežnických kategoriích. Početnou výpravu benjamínků přivezla na závod jejich trenérka Věra Hořejší. Její mladí svěřenci nezklamali a udělali radost jak jí tak i svým rodičům, kteří je naplno povzbuzovali. Nejlépe si vedl mezi benjamínky (BC1) David Macek a vybojoval pro sebe krásnou druhou pozici. Jen o pozici hůře avšak v kategorii (BC2) se umístil kvalitním výkonem Josef Míka. V kategorii benjamínků BC3 předvedla dosavadní nejlepší závod Barbora Kohoutová, která excelentním výkonem ve všech třech disciplínách vybojovala poprvé ve své krátké a začínající sportovní kariéře zlatou medaili a to stylem start-cíl.
Závod se naopak malinko "nevyvedl" Dianě Třebické, která po předchozí sérii několika vítězství musela sklonit hlavu hned před dvěma soupeřkami. Přesto obsadila i tak vynikající třetí pozici. V mladších žácích nás nejlépe reprezentoval Pavlík Straka, který se po návratu z dovolené opět vrátil ve skvělé formě, kterou potvrdil bronzovou medailí.
Kategorií, kde bylo na startu nejvíce našich závodníků a tudíž i velká naděje na další úspěchy byla kategorie starších žáků. V chlapcích se nejlépe vedlo našemu Lukáši Kincovi, který ve strhujícím běžeckém finiši předstihl svého oddílového kolegu Tomáše Čulíka a zvítězil. Bronzovou pozici pak bral za velmi pěkný výkon rovněž náš závodník a to Šimon Kuncl.
Ve straších žákyních pak vítězství s přehledem vybojovala Niki Kášková. Jen o příčku hůře skončila Alena Třebická, která však potvrdila vyrovnaným výkonem vzestup formy.

Celkový součet našich medailových úspěchů se tedy tento víkend zastavil na čísle deset, což opět ukázalo sílu táborského mládežnického triatlonu.

Fotogalerii najdete zde

27.7.2009  |  Martin Hotový

Přílohy k článku:

Výsledky všech kategorií

Fotografie k článku:

Zpět na články

Startovní slot na Mistrovství Evropy dorostu (Europe Triathlon Youth Festival) Banyoles (ESP), 6.-8.9.2024 si vybojoval skvělými výkony Jakub Mařík. GRATULUJEME!!
2.7.2024 | více...

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....