2.9. 2006 - 7. závod Českého poháru v triatlonu - Sokolov

Obrázek
Tečku za letošní sezónou Českého poháru v triatlonu udělal závod v Sokolově, který se jel tuto sobotu. Bojovalo se zde o poslední body do Českého poháru a o vylepšení pozic v celkovém letošním hodnocení.
Jedničkou na startu seniorských kategorií nebyl nikdo jiný než člen našeho teamu - Martin Pejsar. Po strhující bitvě s plzeňským Petrem Burešem, která se odehrávala téměř od startu do cíle, měl v závěru závodu více sil právě náš Martin Pejsar a rozhodl o svém prvenství jak v tomto podniku tak i v celkovém hodnocení Českého poháru 2006. Obhájil tak pozici české jedničky na domácím poli z roku 2005 i letos.
V kategorii K23 ženy jsme měli na startu dvě želízka v ohni a to v podobě české reprezentantky Evy Kolomazníkové a její oddílové kolegyně Šárky Kolibíkové. Evu i Šárku sužovaly po celou dobu závodu problémy se zády, které dle našeho názoru byly způsobeny plaveckým tréninkem v chladné vodě, přesto však dokázala Eva vybojovat nádhernou druhou pozici ve své kategorii. Šárka pak dokončila závod jen o příčku hůře a brala bronz. Eva si tímto místem zajistila celkovou druhou příčku i v hodnocení Českého poháru v triatlonu 2006 v kategorii K23 (4. mezi ženami). Šárka pak ve stejné kategorii pozici třetí (6. mezi ženami).
V mladších kategoriích se již v hůře obsazeném závodě než je celý rok zvykem, postavili na start Michael Koliha (7.místo), Jan Chovanec (9.místo), Vojtěch Krejčí (12.místo) a Jakub Lemberka (13.místo). Všichni jmenovaní velmi slušně zaplavali a mohli tak v cyklistické části pracovat na čele závodu. V poslední části triatlonu, běhu, se však propadli a na stupně vítězů tak tentokráte bohužel nedosáhli. Jelikož to byl pro ně rovněž poslední závod sezóny, je více než pravděpodobné, že tento výpadek již souvisel s celkovou únavou z celé závodní sezóny.
Každopádně na všechny závodníky E.ON TRIATHLON teamu čeká v následujících čtyřech až šesti týdnech zasloužený odpočinek a regenerace. Toto se však netýká jedničky týmu Martina Pejsara, který s ještě zúčastní závodu světového poháru 17. září v Polsku.

Fotogalerie ze závodu je zde


6.9.2006  |  MartinFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...