22.8. 2009 - Závod Českého poháru a poslední závod seriálu Mistrovství ČR v triatlonu - Karlovy Vary

V sobotu 22.8. naši starší závodníci absolvovali další ze seriálu závodů Českého poháru v triatlonu Juniorů a zároveň Mistrovství ČR Age Groups. Hlavním dějištěm závodu byla lázeňská kolonáda Karlových Varů. Triatlonisté si tak mohli otestovat tratě pro nedělní Evropský pohár...

i přesto, že sobotní triatlon se jel na polovičních distancích 0,5 km plavání, 20km na kole a 5km běhu.
Původně zamračená obloha se do odpoledního startu poměrně vyjasnila a tak se ve tři hodiny postavilo na startovní molo téměř 150 triatlonistů obou pohlaví a různých věkových kategorií. I proto byla plavecká dvouokruhová část spíše vodní boj o pozice. Součástí této části triatlonu bylo jak už se stalo ve Varech zvykem i podplavávání a následný přeběh kotvícího mola po břehu. Přesto se naši závodníci neztratili a všichni opustili vody Karlovarského koupaliště Rolava na přednějších pozicích do první poloviny startovního pole. V tu chvíli je čekal nájezd do centra města a následné tři cyklistické okruhy s nelehkými stoupáními a četnými zatáčkami. Náročnost tratě snad trochu zmírnilo množství fandících diváků a táborští závodníci se propracovávali závodem do závěrečných dvou běžeckých okruhů v blízkosti kolonády a přilehlého parku.
Jako první ze závodníků E.ON Triathlon teamu proběhl cílem celkově patnáctý Jan Zikmund, jež si tak hlavně díky vydařené cyklistické části zajistil osmé místo mezi juniory. Ve stejné kategorii se do první desítky propracoval vyrovnaným výkonem ještě Marek Novotný, který skončil mezi muži celkově dvacátý. Dalším naším závodníkem v cíli byl Jakub Lemberka, jemuž se dobrou pozici po plavání nepodařilo udržet až do konce závodu a doběhl tak až jako třináctý junior.
Nejlépe si z Táborských v ženské kategorii do 20-29 let vedla druhá Eva Kolomazníková, jež pádem z mola ztratila kontakt s vedoucí závodnicí, ale i přesto, ale hlavně díky kvalitnímu výkonu na kole se propracovala na celkovou čtvrtou příčku. Na šestém místě mezi ženami doběhla Veronika Lauberová, která nabrala mírnou ztrátu na čelo závodu v cyklistice, závěrečnou částí běžeckého úseku ale nakonec vybojovala třetí místo mezi juniorkami. O tři pozice dále ale s bronzovou medailí ve své kategorii 20-29 let pak skončila opět díky vydařenému cyklistickému výkonu Věra Hořejší.
Pořadatelé nakonec vyhodnotili i původně neplánovanou kategorii dorostu a tak se náš tým mohl radovat z další bronzové medaile Kamily Hořejší, která dokončila závod až za polovinou startovního pole žen.

Karlovarský triatlon tedy skončil pro většinu našich závodníků přinejmenším uspokojivě a stal se tak pomyslnou tečkou za končící triatlonovou sezónou Českého poháru v triatlonu.

Druhý den závodů, ITU Slot Game CITY TRIATHLON, Evropský pohár:

Martin Pejsar:
V plavecké části jsem se na druhé bojce dostal do slušné mely - když si pár borců slušně zkrátilo trať a nebálo se tahat za nohy atd. Během souboje jsem ztratil snad všechnu sílu a nebyl jsem schopný téměř plavat - po prvním okruhu jsem byl v kontaktu s F.Ospalým a poté jsem se jen propadal. Na kole se mi jelo skvěle - dokázal jsem se během prvního okruhu propracovat do prvního balíku, kde jsem téměř celý závod udával tempo - bohužel jsem nezachytil nástup Ira Keana a jel 1/2 okruhu za ním sám a pak jsem přestal bojovat a čekal jsem na balík, což byla velká chyba, neboť tempo balíku bylo výrazně nižší, než jakým jsem stíhal Keana. Do depa jsem přijel jako první a na běh v kontaktu s prvními. Špatně jsem zvládnul pravidelné dýchání v přechodu z kola na běh a cca na 2km mě začalo silně píchat v boku a musel jsem zvolnit. Propadl jsem se z 5. místa na 16. Postupně jsem se vracel do tempa a 4 km před cílem jsem byl na 12. místě. Kousek před cílem jsem ztratil motivaci bojovat a nechal se předběhnout dvěma Italy. S konečným 14. místem jsem byl nakonec spokojený. Mrzelo mě umístění v top 10.

Jarda Pejsar:
Druhý závod v domácím prostředí pro mě končí opět zklamáním. Stejně jako v Táboře jsem se po plavecké části pohyboval na čele závodu, avšak jen do té doby, než se najelo na městské okruhy v centru Karlových Varů. Během cyklistické části jsem se posouval na konec startovního pole a nešlo s tím nic dělat. Na běhu mi pak úplně došly i poslední zbytky sil a po dvou okruzích ze čtyř jsem ze závodu odstoupil.
S trenétrem se snažíme najít příčinu selhaní v posledních dvou závodech.
Karlovarský závod byl nádherným zážitkem a já si ho řádně užil.
Dalším závodem měl být EP v Polsku, ale rozhodl jsem se závod vynechat a budu startovat na ČP v Sokolově 29.8.2009