31.8. 2009 - Poslední závod Českého poháru v triatlonu - Sokolov

Obrázek
V sobotu 29. srpna 2009 se konal Sokolově poslední závod Českého poháru v triatlonu. Lze ho beze sporu považovat za závod důležitý, protože mohl ještě o mnohém rozhodnout. V kategorii mužů šlo o pěkné finanční ceny a v kategorii juniorů o poslední volná místa v SCM (Sportovním centru mládeže) pro příští sezónu...

E.ON Triathlon Team zastupovali Martin Pejsar, Jarda Pejsar, Marek Novotný a Honza Zikmund.
Stejně jako v Karlových Varech startovaly všechny kategorie společně, takže se do vod jezera Michal najednou vrhlo všech 105 závodníků.
V kategorii mužů se hned od začátku pohybovali na vedoucích pozicích bratři Pejsarové a vše nasvědčovalo tomu, že o umístění rozhodne až závěrečný běh. Své běžecké schopnosti předvedl právě Martin Pejsar a s velkým náskokem zvítězil. Jarda ho poté doplnil na stupni vítězů bronzovou pozicí.

V kategorii juniorů bojovali Marek Novotný a Honza Zikmund. Plavání se klukům úplně nepovedlo. Honza vyplaval ve druhé skupině a Marek ve čtvrté. Ale v cyklistice Marek jako tradičně zabojoval, do depa přivezl druhý balík a do závěrečného běhu vybíhal na výborném 9. místě v absolutním pořadí. Náročné kolo mu však ubralo síly, takže do cíle přiběhl na celkově 14. místě, což je při tak velkém počtu závodníků jistě úspěch. V kategorii juniorů byl Marek šestý, což mu v konečném hodnocení Českého poháru vyneslo v nabité konkurenci účast v SCM pro následující sezónu. Honza Zikmund se v kategorii juniorů umístil na pěkném 9. místě a v celkovém hodnocení ČP 2009 skončil na 14. pozici; Jakub Lemberka, který tento závod neabsolvoval, se celkově v ČP umístil na 16. místě.

Závod očima Martina Pejsara:
Jako letošní poslední závod jsme měli s Járou naplánovaný ČP v Sokolově. Závod nebyl plně obsazený, ale na startu nechyběli např. P.Bureš, bratři Franckové či V. Pospíchal. Z vody jsem vylézal na 6. místě v kontaktu s vedoucími. Na kole se utvořil asi 14členný balík a velmi dobře se spolupracovalo a bylo zvoleno velmi ostré tempo - průměr přes 40km/h! Do druhého depa jsem vjížel jako první a hned v úvodu běhu jsem si dokázal vytvořit cca 100m náskok na bráchu a P.Bureše. Náskok jsem udržel až do cíle. Na druhém místě nakonec skončil zkušenější Bureš před Járou - o druhé místo bojovali ve finiši. S výsledkem jsem byl velmi spokojený - dokázal jsem si, že i po rychlém kole dokáži kvalitně běžet.

31.8.2009  |  Marek Novotný

Přílohy k článku:

výsledky

Fotografie k článku:

Zpět na články

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...

V právě končícím týdnu proběhlo první letošní soustředění a to na tradičním místě Šumava - Zadov. Kempu se zúčastnili převážně sportovci Sportovního centra, to jest výkonnostní sportovci. Vedení kempu se ujal Radek Eliáš, který meziklubově s námi intenzivně spolupracuje. Velkou oporu pak měl ve Vojtovi Vackovi.