3.1. 2010 - Silvestrovský běh a Novoroční běh - Jistebnice, Tábor

Poslední den roku 2009 byl nejen dnem pro celkové hodnocení uplynulého roku, ale i dnem, kdy se naši závodníci tradičně tréninkově zúčastňují běžeckého závodu v Jistebnici a na Nový rok v Táboře...

Na start 15 km dlouhé trati V Jistebnici se postavila pětice sportovců našeho týmu - Michal Háša, Jakub Lemberka, Tomáš Čulík, Eva Kolomazníková a Veronika Lauberová. Nejlépe zaběhla Eva Kolomazníková, která obsadila 1. místo v celkovém hodnocení kategorie žen. Hned za ní na 3. místě doběhla Veronika Lauberová, která podala velmi dobrý výkon, na to že měla delší tréninkový výpadek způsobený nemocí. Na stupně vítězů se pak dostal i Michal Háša, který bral mezi muži také bronzovou pozici. Mezi muži zvítězil Mulugeta Serbessa (ortopedie Týn nad Vltavou), skvělé páté místo v absolutním pořadí pak obsadil, běžecky se zlepšující Jakub Lemberka.
Strhující výkon na hranici možností pak předvedl teprve 14-ti letý lletošní "nejmladší účastník 15 km závodu" Tomáš Čulík. Časem 59:29 se dokázal vejít nejen mezi několik málo borců co zaběhli do jedné hodiny, ale i do elitní desítky v absolutním pořadí, protože vybojoval skvělé 7. místo.

Na trati kratší, tedy 6 km se pak představila skupina starších žáků a žaček. Nejlépe si vedla a s přehledem v absolutním pořadí žen zvítězila Niki Kášková, která patří mezi nejlepší běžkyně našeho týmu. Druhou příčku v kategoriích žen obsadila její týmová kolegyně Edita Lauberová, jenž také ukazuje, že běžecká část triatlonu nebude v příští sezóně patřit mezi ty slabší. Mezi chlapci si v průběhu závodu počínal velmi dobře i Lukáš Kinc a držel se v kontaktu na druhé pozici. Křeč v druhé polovině závodu mu však radost z případného medailového umístění pokazila a závod bohužel nemohl ani dokončit. Svůj horší běžecký den si pak vybral Šimon Kuncl, který rovněž srdnatě bojoval, ale stačilo to až na 12. místo.

Fotogalerie z Jistebnice zde

Dalším běžeckým podnikem byl hned na Nový rok u Hotelu Relax na "Sojčáku" tedy Sídlišti nad Lužnicí v Táboře. Šlo již o sedmý ročník. Na start se postavilo v hlavní kategorii 64 závodníků a závodnic.

Výsledky hlavního závodu:
Zvítězil opět stejně jako na Silvestrovském běhu v Jistebnici Mulugeta Serbessa (ortopedie Týn nad Vltavou), 2. místo bral tentokrát náš Michal Háša.
V kategori žen A zvítězila naš Niki Kášková, druhá byla Kamila Hořejší a třetí Edita Lauberová.